İstanbul'da kırmızı ete Ramazan ayı düzenlemesi: Bazı marketler fiyatları sabitledi

İstanbul'da kırmızı ete Ramazan ayı düzenlemesi: Bazı marketler fiyatları sabitledi

Bazı marketlerde Ramazan süresince zam yapılmayacak. Peki hangi marketlerde et tutarları sabitlendi? İşte detaylar haberimizde...

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Et ve Süt Kurumu yetkililerin ortak toplantısı sonrası eleştiri karar alındı. İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER) ramazan ayı süresince bazı et ürünlerinin fiyatlarında sabitleme sonucu aldıklarını duyurdu.

SON DAKİKA: O MARKETLERDE ET FİYATLARI SABİTLENDİ!

Kurum tarafınca meydana getirilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Son dönemde kırmızı et fiyatlarındaki muhteşem artışlara istinaden, Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu yetkilileriyle yaptığımız emekler sonucunda, Ramazan ayı süresince bazı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme sonucu aldık.

Bu çerçevede, kasap reyonu olan, kampanyaya dahil üyelerimizle 20 Mart 2023 tarihinden itibaren, dana kıymalık etin kilogram fiyatını 190 TL’den, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 210 TL olarak üyelerimize tavsiye fiyatlarından satış yapılması önerilmiştir. Bu uygulamamızı Ramazan ayı sonrasında da devam ettirmeyi planlanmaktayız. Kamuoyuna saygı ile duyurur, hayırlı ramazanlar diliyoruz."

HANGİ MARKETLERDE GEÇERLİ OLACAK?

Gelen haber sonrası vatandaşlar 'Et fiyatları hangi marketlerde sabit tutulacak? Hangi marketlerde geçerli olacak?' sorusunu araştırmaya başladı. İşte sabit et fiyatlamasını uygulayan marketler;

İstanbul PERDER üyeleri arasında Hakmar, Bizim, Mopaş, Çağrı, Happy Center, Anpa Gross, Özkuruşlar gibi marketler bulunuyor.

Etiketler :