İstanbul'da kısıtlama kalktı! Trafik yoğunluğu yüzde 74'e çıktı!

İstanbul'da kısıtlama kalktı! Trafik yoğunluğu yüzde 74'e çıktı!

Hafta sonu kısıtlaması kalktı. İstanbul trafiğinde yine yoğunluk yaşandı. Trafik yoğunluğu saat 08.10 itibarıyla yüzde 74'e kadar çıktı. İşte yolların durumu ve son dakika haberinin detayları...

İstanbul'da kısıtlama kalktı! Trafik yoğunluğu yüzde 74'e çıktı!
Trafik yoğunluğu saat 08.30 itibarıyla yüzde 74'e kadar çıktı. İşte yolların durumu ve son dakika haberinin detayları...

İstanbul'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle haftanın ilk iş günü, trafikte yoğunluk yaşanıyor.
kopru-giris.jpg

Kentte 6 Mart Cumartesi günü 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, saat 05.00 itibarıyla sona erdi. Haftanın ilk iş gününde vatandaşların genelde kendi araçlarını tercih etmesi, araç arızaları ve trafik kazaları nedeniyle kentteki ana yol ve caddelerde yoğunluk arttı.
kopruler-2.jpg

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Edirne istikametinde trafik oluşurken her iki köprünün Ankara istikametinde ise akıcı şekilde sürüyor.
kopru3.jpg

Anadolu Yakası'nda TEM Otoyolu'nda Sultanbeyli Çamlıca gişeler arası ve Şile otoyolu Üsküdar yönünde yoğun trafik gözleniyor. Avrupa Yakası'nda TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu başta olmak üzere birçok bölgede trafik yoğunluğu oluştu.
İBB'nin mobil uygulamasına göre, trafik yoğunluğu saat 08.10 itibarıyla yüzde 74 olarak ölçüldü.
Trafikteki son durumu buradan canlı olarak izleyebirsiniz
 

Son Dakika Haberleri