İstanbulluya müjde, yağış geliyor...

İstanbulluya müjde, yağış geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre akşam saatlerinde önce Edirne'de sonra da Kırklareli’nde etkili yağış tahmin ediliyor. Gece saatlerinden itibaren İstanbul'da da yağmur bekleniyor.Yapılan son tahminlere...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre akşam saatlerinde önce Edirne'de sonra da Kırklareli’nde etkili yağış tahmin ediliyor. Gece saatlerinden itibaren İstanbul'da da yağmur bekleniyor.

Yapılan son tahminlere göre bugün Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile gece saatlerinden sonra İstanbul, Bursa ve Yalova çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bildirildi.

Trakya’daki kadar etkili olmasa da Salı İstanbul’da da yağmur bekleniyor. Ama İstanbul’u ve çevresini asıl serinletecek etki kuzey rüzgarlarıyla gelecek.

KARADENİZ’DE FIRTINA BEKLENİYOR

Karadeniz’de fırtına düzeyinde esmesi beklenen karayel rüzgarının salı günü boyunca etkili olması bekleniyor. Rüzgar ve yağmur sıcaklıklarda önemli düşüşlere yol açacak. Sıcaklığın 20 derece ve cıvarına kadar düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle ifade edeldi:

"Batı Karadeniz'in batısında rüzgarın yarın sabah saatlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; yarın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir"

5 İL İÇİN SICAKLIK UYARISI 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre ise; Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli illeri için sıcaklık artışı bekleniyor.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Veri ve Tahmin Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Bölgemizde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların 1-3 derece artması bekleniyor. Rüzgar genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor" denildi.

Ayrıca meteoroloji sıcaklıklara karşı uyarılarda bulundu. Yapılan uyarıda, "Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından dolayı oluşabilecek olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları önem taşımaktadır" ifadelerine yer verildi.