İşte 4 parti liderinin elektrik faturası

İşte 4 parti liderinin elektrik faturası

Elektrikte zamlı faturalar gündemdeki yerini korurken, 4 parti lideri elektrik faturasını açıkladı.

Faturası en yüksek gelen BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş "Herhalde Nikola Tesla evimde gizli gizli elektrik çalışmaları yapıyor" dedi.

Elektrikteki zamlı faturalar gündemdeki yerini koruyor. Siyasetten de itiraz seslerinin yükseldiği faturalar parti liderlerini de etkiledi. Genellikle evde olmayan liderlere yüksek tutarda faturalar geldi. Sözcü'nün aktardığına göre Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'a geçen aya göre 2 misli fatura geldi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş ocak ayında bin 522 lira elektrik faturası ödedi. Şubat ayında 4 bin 979 lira faturayı görünce tepki gösteren Baş, "Eve bir elektrik faturası gelmiş inanamadım. Herhalde Nikola Tesla gizli gizli benim eve gelip elektrik üzerine çalışmalar yapıyor. Başka bir açıklaması olamaz" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da ocak ayında 698 lira elektrik faturası ödedi. Sömestr tatili nedeniyle 15 gün evde olmamasına rağmen Erbakan'a Şubat faturası 892 lira geldi. Birinci faturada 35 gün baz alınırken, ikinci yüksek faturada 28 günlük tüketim dikkate alındı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de elektrik faturasının iki katı geldiğini açıkladı. Destici, “Bana gelen elektrik faturası geçen ay 350 TL, bu ay ise 725 TL civarıydı” dedi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun elektrik faturası partisinin Başkanlık Divanı'nda espri konusu oldu. Parti yöneticileri yüksek gelen faturalardan dert yanarken SP liderine 300 lira civarında bir elektrik faturası geldiği ortaya çıktı. Karamollaoğlu'na “Size az gelmiş…” yorumları yapıldı. Ancak Karamollaoğlu, o dönemde 20 güne yakın evde yoktu ve hastanede koronavirüs tedavisi görüyordu. Ailesi de bu dönemde evi kullanmadı. Böylece Karamollaoğlu da 10 gün için 300 lira fatura ödedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem