İşte İzmir'in CHP vekilleri: İsimler kulislere yansıdı

İşte İzmir'in CHP vekilleri: İsimler kulislere yansıdı

CHP’de gözler 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çevrildi. CHP’nin kalesi olan İzmir’de de mevcut birçok milletvekilinin isminin değişmesi bekleniyor. Egemedyası’nın CHP’li kurmaylardan...

CHP’de gözler 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çevrildi. CHP’nin kalesi olan İzmir’de de mevcut birçok milletvekilinin isminin değişmesi bekleniyor. Egemedyası’nın CHP’li kurmaylardan öğrendiği kulis bilgilerine göre 1. ve 2. Bölgede önemli isimlerin yerini genç ve örgütün tanıdığı adaylara vermesi bekleniyor.

Egemedyası'ndan Nil Kahramanoğlu'nun haberine göre,  1 Kasım seçimlerinde İzmir 1. Bölge’de 8 milletvekili çıkaran CHP’de taşları yerinden oynatacak isinler kulislere yansıdı.

1. Bölge’de mevcut İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın yerini koruması beklenirken Mehmet Ali Çelebi, Erdal Aksünger, Umut Tekin, Sevda Erdan Kılıç, Özcan Purçu, Turgay Bozoğlu, Aydın Özcan, Murat Bakan, Emir Cömert ve Mustafa Anıl Feroğlu kulislere yansıyan isimler arasında yer aldı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da milletvekili olduğu 2. Bölge’de tecrübeli isimlerin listeye yansıması bekleniyor.

Listede Yasemin Öney Cankurtaran, Mahmut Eskiyörük, Bedri Serter, Mahir Polat, Kani Beko, Mustafa Balbay, Elfin Tataroğlu, Okan Karlıdağ gibi isimler öne çıkıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem