İşte MHP'li muhaliflerin referandum sloganı; 'Niyet hayır, akıbet hayır'

İşte MHP'li muhaliflerin referandum sloganı; 'Niyet hayır, akıbet hayır'

MHP'li muhaliflerin oluşturduğu 'Hayır Platformu', Ankara Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde toplantı düzenledi. Salona 'Tek Adama Hayır', 'Ülkem için Ülküm için Hayır' sloganlarının yer aldığı afişler...

MHP'li muhaliflerin oluşturduğu 'Hayır Platformu', Ankara Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde toplantı düzenledi. Salona 'Tek Adama Hayır', 'Ülkem için Ülküm için Hayır' sloganlarının yer aldığı afişler asıldı. Toplantıya 15 dakika kala elektriklerin gitmesi tepki çekti. Toplantı daha sonra devam ederken sağ partilerin genel başkanları da salona geldi. Okunan ortak açıklamada, "Niyet hayır, akıbet hayır" sloganı kullanıldı.

Saat 13.00'te başlayan toplantı için Türkiye genelinden ülkücüler, sabah erken saatlerden itibaren 1600 kişilik kültür merkezini doldurmaya başladı. Salonda Mustafa Kemal Atatürk ile MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in fotoğraflarının yer aldığı afiş dikkat çekti. 

1-222.jpg

Bir başka afişte ise 'Ülkem için, Ülküm İçin Hayır" yazısı yer aldı. 

2-190.jpg

Toplantı sonunda Türk milliyetçilerinin neden hayır, dediğini anlatan bir bildirge yayınlandı.

3-125.jpg 

SAĞ PARTİLER DAVET EDİLDİ

Şehir dışından da çok sayıda katılımcının geldiği toplantıya, referandumda hayır diyeceğini açıklayan ya da hayıra yakın duran Demokrat Parti, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Yurt Partisi, Liberal Demokrat Parti gibi sağ partiler de davet edildi. 
NİYET HAYIR, AKIBET HAYIR

Toplantıda uzlaşmayla hazırlanan ortak metni MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu okudu. Halaçoğlu şunları söyledi: “Parlamenter sistem milli güvenlik rejimidir. Ne istikrar gelecek ne kargaşa ortadan kalkacak. Bu anayasa değişikliğinde ülkenin bekası için evet denilecek tek bir madde yoktur. Beka sorunu varsa bunu çıkaranlar 14 yıldır bu ülkeyi yönetenlerdir. Başkan değil başkan ötesi bir tek adam yaratılıyor. Padişahların bile sahip olmadığı yetkilerin sağlanmaya çalışıldığı ortadadır. AK Partililere sesleniyorum. Hayır çıkınca meclis cumhurbaşkanı hükümet görevine devam edecektir. Cumhurbaşkanlığı sistemi adıyla getirilen bu ucube teklifte hayırlara vesile olan bir şey bulamadık. Niyeti hayır olmayanın akıbeti nice olur. Hayra niyetlendik hayır diyoruz. Tek adam yönetimine hayır diyorsak kahverengi pusulaya basacağız. Niyet hayır akıbet hayır diyoruz.''

4-088.jpg

4 İSİM 15'ER İLDE KONUŞACAK

Muhalif MHPliler salona sığmadıMHP’deki muhalif isimlerden Koray Aydın ve Sinan Oğan ile partiden ihraç edilen Meral Akşener ve Ümit Özdağ, Cumartesi günü yapılacak bu toplantının ardından Anadolu turuna başlayacak. Her bir isim birbirinden farklı 15 ile giderek neden 'hayır' denmesi gerektiğini anlatacak. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere ise 4 isim de gidecek ancak her biri ayrı yerlerde konuşacak. 

5-035.jpg6-030.jpg4-089.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika