İşte Türkiye’nin Nabzı Temmuz anketinde Erdoğan’ın 'görev onay' yüzdesi

İşte Türkiye’nin Nabzı Temmuz anketinde Erdoğan’ın 'görev onay' yüzdesi

İşte Türkiye’nin Nabzı Temmuz anketinde Erdoğan’ın 'görev onay' yüzdesi: AKP seçmenini yüzde 6.3 artık yeter diyor.

MetroPOLL'ün 2020 anket sonucuna göre, "Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?" sorusuna katılımcıların yüzde 50.6'sı "Evet" yanıtını verdi. 

İşte Metropool'e göre Erdoğan'In görev onay zamanı grafiği. Yıllık bazda kırmızı ile belirtilen dalgalanma onaylamıyorum diyenlerin oranını veriyor. Grafikteki mavi dalga ise onaylıyorum diyenlerin yüzdelik dağılımını gösteriyor.

anket-1.png


MetroPOLL Araştırma, 'Türkiye'nin Nabzı - Temmuz 2020' başlığıyla hazırladığı son ankette katılımcılara "Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?" sorusunu yöneltti.Katılımcıların yüzde 50.6’sı bu soruya "Evet" yanıtını verirken, yüzde 43.3’ü ise "Hayır" dedi. Geriye kalan 6.1’lik kesim ise "Fikrim yok" diyerek görüş bildirdi. 

 

Eroğan'a görev onayı AKP'nin kendi seçmeninde yüzde 91 civarında. Hayır diyenler ise yüzde 6.3 seviyesinde.  Erdoğan'a 'Güven endeksi' diğer partileri seçmenleri göz önüne alındığından en yüksek destek yüzde 82 ile MHP ve yüzde 46 ile Saadet Partilerinin seçmeninden geliyor.

 

 efn48f4xoam93a.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika