İşten çıkartılan Güngördü bir günlük açlık grevi yaptı

İşten çıkartılan Güngördü bir günlük açlık grevi yaptı

ABC Haber MerkeziAKP’li Zeytinburnu Belediyesi emniyet arşiv soruşturmasını bahane ederek işten çıkardığı Kenan Güngördü 22 gündür Zeytinburnu Belediyesi önünde oturma eylemi gerçekleştiriyor. 22 gündür direnişte olan...

ABC Haber Merkezi

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi emniyet arşiv soruşturmasını bahane ederek işten çıkardığı Kenan Güngördü 22 gündür Zeytinburnu Belediyesi önünde oturma eylemi gerçekleştiriyor. 22 gündür direnişte olan Kenan Güngördü, eyleminin 22. gününde bir günlük açlık grevi gerçekleştirdi. Güngördü'nün eylemine Zeytinburnu Belediyesi işçilerinden de destek geldi. İşçiler basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

"İnşaat sektörü işçi cenazelerinin üzerinde yükseliyor. OHAL ile gelen KHK'lar ile işinden ve ekmeğinden edilen, sayıları yüzbinleri bulan kamu ve taşeron çalılşanları için aile bütünlüğünün yıkımına yol açmıştır. OHAL ile somut birşeyler olmadan açığa alınanlar, ihraç edilenler veya tutuklananların çalışmalarına izin verilmeden, bu ülkede demokrasiden söz edilemez. Sömürünün ve haksızlığın olduğu her yerde bizim de söyleyecek sözümüzün olduğu unutulmamalıdır.

Toplumda neredeyse mutlu bir insan görmek artık mümkün değil. Son derece kötü bir süreçten geçiyoruz. Bu anlamda insanların bir araya gelmesi, örgütlenmesi ve birlikte sesini yükseltmesi çok önemlidir. Emeğimizi, değerimizi, kardeşliğimizi, birliğimizi dağıtmaya çalışıyorlar; bizleri güvencesiz, umutsuz bırakmaya çalışıyorlar. Tüm bunlara karşı bir ışık olmaya çalışanlar; bu karanlıktan çıkmak için mücadele eden biz emekçiler, alanlarda meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Boyun eğmiyoruz, eğmeyeceğiz!"

http://www.abcgazetesi.com/isten-cikartilan-gungorduden-bir-gunluk-aclik-grevi-86251h.htm

4b1cd729-196f-4149-a488-89addbdb7f14.jpg

cac831e8-734c-40df-b467-e89e5f3db4f9.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem