İstifa eden AKP’li belediye başkanı hakkında çarpıcı iddia: 'Baskı ve tehditle yolsuzlukların üstü kapatılmaya çalışılıyor'

İstifa eden AKP’li belediye başkanı hakkında çarpıcı iddia: 'Baskı ve tehditle yolsuzlukların üstü kapatılmaya çalışılıyor'

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın istifası üzerine açıklamada bulunan CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, yolsuzluk iddialarını gündeme taşıdı.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın istifası üzerine açıklamada bulunan CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, yolsuzluk iddialarını gündeme taşıdı. “Nevşehir AKP belediyesi ile ilgili belediye başkanı Rasim Arı baskı ve tehdit ile istifa ettirilerek, yolsuzlukların üstü kapatılmaya çalışılmaktadır” dedi.

"YOLSUZLUĞUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ VE HESABINI SORACAĞIZ"

“Güneş balçıkla sıvanmaz” ifadesini kullanan Sarıaslan, “Yapılan milyarlarca lira yolsuzluğun sonuna kadar takipçisi olacağız ve hesabını soracağız” diye konuştu.

İSTİFA EDEN ARI "SAĞLIK SORUNLARI" DEDİ

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen ve son günlerde AKP içinde yolsuzluk belgelerini karartması için baskı gördüğü iddia edilen Rasim Arı, bugün görevinden istifa ettiğini duyurdu. Arı, sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldığını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika