İyi Parti direksiyonu AKP tabanına kırdı: Meclis''te AKP’ye şartlı destek

İyi Parti direksiyonu AKP tabanına kırdı: Meclis''te AKP’ye şartlı destek

AKP tabanını hedeflediği ileri sürülen İyi Parti''nin, Türkiye Büyük Millet Meclisi''nde (TBMM) AKP''ye şartlı destek’ vereceği iddia edildi.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun kulis haberine göre, 24 Haziran'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde CHP'yle birlikte ‘Millet İttifakı' blokunda yer alan İyi Parti, yerel seçimler öncesi direksiyonu AKP tabanına kırdı.

Parti yönetiminde, partinin 'CHP ve HDP'yle yan yana anılmasının İyi Parti'ye zarar verdiği' belirtilirken, parti Meclis'te de AKP'ye ‘şartlı destek' verecek.
AKP'nin hazırladığı bir yasa teklifinin işçinin, memurun, emeklinin, esnafın veya Türkiye dış politikasının yararına olması halinde İyi Parti, o düzenlemeleri Meclis'te destekleyecek.

İyi Parti 'nin, yerel seçimlerde 'CHP ile birlikte ittifak halinde olmaktansa, bazı iller için işbirliği içinde olmayı' tercih edeceği belirtiliyor.

İyi Parti'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'AKP ve MHP ittifakının oylarını düşüreceği' değerlendirmeleri de yapılıyor.

Parti, 24 Haziran seçiminde il ve ilçelerde, ikinci ve üçüncü olan partilerin işbirliği yapmasıyla, yerel seçimin sonucunun değiştirilebileceğini de hesaplıyor.

Politika