İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu yumruklu saldırıya uğradı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde yumruklu saldırıya uğradı. Kavuncu'nun yere düştüğü görülürken, saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Halk TV’de İpek Özbey’in sunduğu programa katılarak gündemi yorumladı. Kavuncu, program sonrası Halk TV’den ayrıldığı sırada kimliği belirsiz bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Halk TV’nin aktardığı habere göre, saldırgan, Kavuncu’ya Bakırköy’deki Halk TV’den çıktığı sırada yanına gelerek, ‘Bir şey sorabilir miyim?’ dedikten sonra yumruk attı. Kavuncu, saldırı sonrası yere düştü.

Kavuncu’ya tahsis edilen korumanın gerekçe gösterilmeden alındığı öğrenildi.

İmamoğlu'ndan saldırıya tepki

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Buğra Kavuncu’ya yönelik saldırıya tepki gösterdi.

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı @SBugraKavuncu’ya yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumlular bir an önce yakalanmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır” dedi.

Kaftancıoğlu da tepki gösterdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da saldırının hemen ardından bir mesaj paylaştı.

Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“İyi Parti İstanbul İl Başkanı, çok kıymetli mevkidaşım Buğra Kavuncu’ya yapılan saldırı da öncesinde yapılmış diğer saldırılar gibi kabul edilemez. Saldıranlardan ziyade saldırtan anlayıştan hesap soracağız! Sevgili Başkanım geçmiş değil gelecek olsun”

GENEL