İyi Parti'de olağanüstü kurultay çağrısı!

İyi Parti'de olağanüstü kurultay çağrısı!

İyi Parti İzmir Teşkilatı kurucuları, Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu’na karşı kazan kaldırdı. Bir basın toplantısı düzenleyen teşkilat üyeleri, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e...

İyi Parti İzmir Teşkilatı kurucuları, Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu’na karşı kazan kaldırdı. Bir basın toplantısı düzenleyen teşkilat üyeleri, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de çağrıda bulundu.

Yerel seçim sürecinde Mersin’de Burhanettin Kocamaz’ın aday gösterilememesiyle İyi Parti’de yükselen değişim sesleri seçimlerin ardından ses getirmeye devam ediyor.

Teşkilatlarda yaşanan sıkıntıların ardından İyi Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu tepkilerin odağındaki isimler olmuştu.

Tepki gösteren teşkilatlardan biri de İzmir İl Teşkilatı kurucuları oldu. İzmir teşkilatı kurucularının da aralarında bulunduğu teşkilat üyeleri düzenledikleri basın toplantısında Aydın ve Dervişoğlu’na tepkilerini dile getirerek İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çağrıda bulundu.

“Planlanan kurgu; Meral Akşener’siz bir İyi Parti hazırlığıdır” çağrısında bulunan teşkilat üyeleri, “Bugün yaptığımız bu açıklama, planlanan kurguyu bozmak ve genel başkanımıza destek olmak için ülke genelindeki tüm kurucu unsurlarımızı, partililerimizi ve üst kurul delegelerimizi acil olarak göreve çağrı niteliğindedir” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Genel Merkezi Kurucular Kurulu üyesi Özcan Pehlivan'ın da aralarında yer aldığı yaklaşık 30 partili, Akşener'e de olağanüstü büyük kurultayın toplanması için çağrıda bulundu.

İYİ Parti İzmir Gençlik Kolları İl eski Başkanı Doğukan Demirel, şunları söyledi:

“Bizler Türkiye'ye ve Türk milletine yeni ufuklar vaat ederek, genel başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin liderliğinde kurulmuş bulunan İYİ Parti'nin kurucu unsurlarıyız.

Bugün burada partimizin kurucuları, il başkan ve yöneticileri, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş, milletvekili adayı ve aday adayı olmuş, gençlik kollarımızda görev almış üyelerimiz bulunmaktadır. Her türlü olumsuz koşula, tehditlere, zorlama ve baskılara rağmen, ülkemizin geleceği ile ilgili kaygıları olan, milletimizin daha müreffeh bir istikbale sahip olmasını amaçlayan, daha önce siyaseten herhangi bir aidiyeti olmayan binlerce inanmış vatandaşımızın da katkıları ile kurulan İYİ Partimizin, ne yazık ki ilk günkü kurulduğu felsefeden uzaklaştırılmaya çalışıldığını görmekteyiz.

24 Haziran seçimleri sonrasında teşkilatlarımızın kurucu unsurlarının ekseriyeti ile ilgili alınan atama kararları, kurucularımızı ve parti tabanımızı son derece rahatsız etmiştir. İYİ Parti'nin yeniden Türk milletinin ümidi haline gelebilmesi için bir öz eleştiriye ihtiyacı vardır.

Üzülerek görmekteyiz ki; partimizin genel merkez yönetim kademesindeki bazı isimlerin başarısızlığı, bu olumsuz sonucun en önemli nedenidir. Bu nedenle geçen süre zarfında yaşanan iki seçimde de arzu edilen sonuçlar alınamamıştır. Kitlelerin partisi olarak, iktidara gelmek amacı ile kurulan ve bu yolda büyük bir umut olan partimizin, yerel seçimlerde aldığı sonuç ise oldukça düşündürücüdür. Hal böyleyken; Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’e karşı, 24 Haziran’dan başlayarak süregelen ve halen devam etmekte olan bir yapılanmanın hazırlığının olduğunu görmekteyiz.

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Hasan Seymen tarafından en son yapılan açıklama ile de görülmüştür ki; üst kurul delegelerinin yenilenerek olağanüstü kurultaya gidileceği açıklaması, İyi Parti’nin kurucu unsurlarını diskalifiye etmek ve genel başkanımız Sayın Meral Akşener’e karşı planlanan kurgunun hayata geçmesini sağlamaktan başka bir amaç taşımamaktadır.

Planlanan kurgu; Meral Akşener’siz bir İyi Parti hazırlığıdır. Bugün yaptığımız bu açıklama, planlanan kurguyu bozmak ve genel başkanımıza destek olmak için ülke genelindeki tüm kurucu unsurlarımızı, partililerimizi ve üst kurul delegelerimizi acil olarak göreve çağrı niteliğindedir. Biz iktidar olmak ve genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı olarak görmek isteyen İyi Partilileriz! Bunun dışında heves ve çabası olanların, tüm plan ve hesapların karşısındayız.

Birlik ve beraberliği tesis etmiş, üst yönetimi ile koordinasyonu tam olan güçlü bir teşkilat yapılanması elzemdir. Buna olan inancımız neticesinde; düşüncelerimizi İYİ Parti ailesi, Türk kamuoyu ve siz değerli medya mensupları ile paylaşmak ihtiyacı doğmuştur.

Bu nedenlerle, teşkilatlarımızı ve parti tabanımızı rahatsız eden sebepleri, kuruluş felsefemizden uzaklaşılarak, her iki seçimde de yaşanan başarısızlıkta önemli rol oynamış olan isimlerin ve nedenlerin muhasebesini yapmak, kuruluş günlerine dönmek için genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i ivedilikle “Olağanüstü Büyük Kurultay”ı toplantıya çağırmaya, Genel İdare Kurulumuzu bu meyanda karar almaya davet ediyoruz…

Amacımız genel başkanımız Meral Akşener liderliğinde daha güçlü bir İyi Parti, refah içinde huzurla yaşanabilecek daha iyi bir Türkiye'dir. İnanıyoruz ki, İzmir’den yaptığımız bu çağrı, ülke genelinde İyi Partimize gönül veren herkeste vücut bulacaktır. Türk milletine karşı olan sorumluluklarımız nedeni ile düşüncelerimizi sizlerle paylaşıyor ve bu çağrıyı yapıyoruz.”

<>

https://abcgazetesi.com/yuz-yuze-egitim-bir-gun-sonra-baslayacak-379638
Politika