İYİ Partili vekiller, AK Parti'lilerin konuşması sırasında Genel Kurul'u terk etti

İYİ Partili vekiller, AK Parti'lilerin konuşması sırasında Genel Kurul'u terk etti

AK Parti'li Işık dün İyi Partili Örs'e yumruk atmış, Örs dün yoğun bakımda tedavi görmüştü

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri devam ederken, İyi Partili milletvekilleri, AKP'li vekillerin konuşması sırasında salonu terk etti.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçelerini görüşmek üzere toplandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bütçesi üzerindeki görüşmelerde önce CHP'li milletvekilleri, konuşmalarını gerçekleştirdi. Söz sırasının AKP'ye gelmesi üzerine Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç, kürsüye çıktı. Bu sırada İyi Partili vekiller, Genel Kurul salonunu terk etti.

İyi Parti Grup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e dün Genel Kurul'da yumruk atan Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Zafer Işık'la ilgili disiplin süreci başlatılmaması durumunda AKP'li milletvekillerinin konuşması sırasında Genel Kurul'u terk edeceklerini açıklamıştı. (DHA)

Etiketler :