İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu’nun aday olması durumunda seçimi kazanamayacağına dair endişelerimiz var

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TV100'de Pınar Işık Ardor'un sunduğu Pazar Siyaseti' programında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yavuz Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda 'endişe' olduğunu söyledi. 

Ağıralioğlu, "Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi mi duyuyorsunuz?" sorusuna, “Endişemiz var, evet. Bu endişemiz var. İstanbul'da diyelim ki Ekrem İmamoğlu adayken Canan Kaftancıoğlu'yla beraber Kaftancıoğlu da teşkilat başarısı gösterdi, Buğra Başkanla iyi bir süreç yönettiler ama Canan Kaftancıoğlu aday olsaydı kazanamazdı.” yanıtını verdi.

Ağıralioğlu şu ifadeleri kullandı:

"CHP'nin çok kıymetli siyasetçileri var A takımından. Onlarla Ankara alınabilir miydinin cevabında bu. Mansur Yavaş ile alınabildi. İsimlere takılmıyoruz. Prensipte şurada durmaya çalışıyoruz. Kazanabilecek aday vurgumuzun merkezinde 'Bu kadar vaat ettiklerinin uzağına düşmüş partiye karşı oranın da güvenini kazanacak bir siyasi kriter belirlemeliyiz.

Kazanabilir de Sayın Kılıçdaroğlu ama klasik AKP-MHP seçmeni gönülsüzdür oy vermede. Makul söylemeliyim. Bizim klasik sağ muhafazakar, refleks olarak camide namaza girince safın soluna durmuyor ki oranın sevabı azdır diye. Bu çok matah makbul bir şey olmayabilir. Ama bu refleksi görmezden gelemeyiz."

 

Etiketler :