İyi Parti’ye geçen CHP’li Arık: Tek adam ve yancısının oyununu bozacağız

İyi Parti’ye geçen CHP’li Arık: Tek adam ve yancısının oyununu bozacağız

Sosyal medya paylaşımında, Türkiye'yi tek adam yönetimine bıtakmamak için büyük bedeller ödendiğini belirten Arık, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun aldağı kararın Türkiye için alınmış bir karar olduğunu belirtti, "demokrasiden...

Sosyal medya paylaşımında, Türkiye'yi tek adam yönetimine bıtakmamak için büyük bedeller ödendiğini belirten Arık, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun aldağı kararın Türkiye için alınmış bir karar olduğunu belirtti, "demokrasiden yana tavır aldık" dedi:  
 

"Bu oyunu bir yazan, bir de bozan var. Tek adam ve yancısının oyununu bozacağız. Türkiye'yi tek adam yönetimine bırakmamak için, demokrasinin kazanması için bu ülkede insanlar büyük bedeller ödedi, biz de üzerimize düşen bedeli her zaman ödemeye hazırız. Bu doğrultuda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimimizin aydınlık Türkiye için almış olduğu karara saygı duyarak, demokrasiden yana tavır aldık. Bizim yerimiz de yönümüzde belli. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti..."

CHP'li vekil İyi Parti'ye neden geçtiğini anlattı

'GENEL MERKEZ'DEN ARANDIK, APAR TOPAR GELDİK'
Cumartesi gecesi CHP Genel Merkezi'nden acil kaydı ile aradığını ve apar topar Ankara'ya geldiğini söyleyen Arık, "Genel Merkez'de çalışkan, partisine bölgede sahip çıkan, parti disiplinine uyan ve sevilen milletvekillerine demokrasimiz için bir görev verildiği söylendi. Daha doğrusu Genel Başkanımızın ülkemizin ve demokrasimizin geleceği için bir fedakarlık istediği bildirildi ve ülke demokrasimiz için, vatanımız için geleceğimizin teminatı gençlerimiz için bir bedel ödedik. Buruk bir şekilde CHP'den İYİ Parti'ye geçmiş bulunuyorum. Ancak, kurgulanan oyunu bozmak için İYİ Parti'ye geçmiş bulunuyorum. Ülkemiz adına yaptığımız bu siyasi fedakarlığı umarım herkes anlayışla karşılayacaktır" dedi.