İYİSEN 1 Mayıs'ta Maltepe'de

İYİSEN 1 Mayıs'ta Maltepe'de

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası, 1 Mayıs dolayısıyla bir basın açıklamasında bulundular. İşte o açıklama;"İşçi sınıfın birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’a sayılı günler kaldı.Ülkemizde işçilerin...

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası, 1 Mayıs dolayısıyla bir basın açıklamasında bulundular. İşte o açıklama;

"İşçi sınıfın birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’a sayılı günler kaldı.

Ülkemizde işçilerin kazanılmış hakları birer birer elinden alındığı, işçilerin giderek yoksullaştığı ve iş cinayetlerine kurban gittiği bir karanlık düzenden geçiyoruz.

Bu karanlık düzen kendiliğinden oluşmamıştır. Yıllardır iktidar, biz işçilerin en temel haklarının patronlar tarafından sömürülmesine çanak tutmuş ve biz işçileri sömürülecek bir nesne olarak görmüştür.

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası olarak işçilerin ücretli köleliğe son vermek gibi tarihsel amaçla hem de inşaat sektöründe karşılaştığımız güncel problemler olan ücretlerinin ödenmemesine, sigorta primlerinin eksik yatırılmasına, sağlıklı beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılanmamasına, işçi cinayetlerine ve kazalarına karşı mücadele ederek bu karanlık düzenden çıkış sağlayacağına inanarak şantiyelerde mücadele başlattık.

Şimdi bu mücadeleyi 1 Mayıs’ta şantiyelerden 1 Mayıs alanına taşımalıyız.

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası olarak bu yıl ''’Sömürüye ve İş Cinayetlerine son vereceğiz’’ pankartımızla İstanbul Maltepe’de olacağız.

Tüm üye ve dostlarımızı 1 Mayıs’ta sendikamızın saflarına çağırıyoruz."