İzlanda'dan resmi açıklama: '3 saat sürmedi'

İzlanda'dan resmi açıklama: '3 saat sürmedi'

İzlanda'nın havaalanı operasyonlarını yöneten Isavia isimli kurumun açıklamasında A Milli Takım'ın söylenildiği gibi Keflavik Havaalanı'nda 3 saat

İzlanda'nın havaalanı operasyonlarını yöneten Isavia isimli kurumun açıklamasında A Milli Takım'ın söylenildiği gibi Keflavik Havaalanı'nda 3 saat beklemediği, uçak iniş yaptıktan 80 dakika sonra havaalanından ayrıldığı aktarıldı.

İzlanda'daki tüm havaalanlarını yöneten Isavia adlı kurumdan yapılan açıklamada, Türk Milli Takımı'nın kalkış noktasının Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı üyesi bir ülkenin havaalanı olmadığı ve bu sebeple Isavia'nın güvenlik aramalarını yapmak zorunda olduğu aktarıldı. Şirket, aramaların normalden uzun sürmesinin nedeni olarak ise Milli Takım kafilesinin çantalarında fazla sayıda sıvı ve elektronik eşyanın yer almasını gösterdi.

Öte yandan Isavia, Türk Milli Takımı'nın Keflavik Havaalanı'nda iddia edildiği gibi 3 saat beklemediğini söylerken, Milli Takım kafilesinin 19.40'ta iniş yaptığını ve 21.00'da havaalanından ayrıldığını, toplamda havaalanında 80 dakika geçirdiğini duyurdu.

Milli futbolcu Burak Yılmaz, havaalanında yaptığı canlı yayında 3 saattir havaalanında bekletildiklerini söylemişti.