• Kandilli Rasathanesi verilerine göre Denizli peş peşe iki büyük depremle sarsıldı. Yerin 9 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin merkez üssü Denizli Çardak olarak tespit edildi.  Önce 4.2 büyüklüğünde, ardından da 6 büyüklüğünde iki deprem yaşandı. Depremler 6 dakika arayla meydana geldi. Sabah saatlerinde ise İzmir’in Kuşadası Körfezi’de  4.9’luk depremle meydana gelmişti. Ayrıca Kandilli Rasathanesinin verilerine göre son 24 saatte Ege ve Akdeniz’de toplam 38 deprem kaydedildi.


  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25’te 6 büyüklüğünde yer deprem kaydedildi. İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Öte yandan ilçede 14.19’da da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

  Deprem sonrası bir evin yıkıldığı ve Çardak Havaalanı’nın tavanında çökme oluştuğu bildirildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kendilerine ulaşan bilgilerde herhangi bir can kaybı yaşanmadığını aktardı. Zolan, “Ekiplerimiz destek için sahaya çıktı. Baklan, Bozkurt ilçemize doğru gidiyorum. Gelen haberlerde bizi üzecek, can kaybı haberimiz yok çok şükür. Ben de kapalı alandaydım, hissettik. Biz özetle şu anda Baklan, Bozkurt ve Çardak ilçelerimize doğru gidiyoruz. Ekiplerimiz orada” dedi.

  Depremin olduğu Bozkurt Belediyesi’nin Başkanı Birsen Çelik: Makam odamın duvarı da yıkıldı

  DENİZLİ’NİN BOZKURT BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

  2 bina yıkıldı, şimdilik can kaybımız yok. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan  depremle ilgili son bilgileri paylaştı.

  Osman Zolan şunları söyledi: Şehrin merkezinde deprem hissedildi. Şu an olumsuz bir durum yok. Merkezimize 60 km uzaklıkta bir bölgede meydana gelmiş durumda. Bazı çatlaklar var. Panik var. Bize yansıyan herhangi bir can kaybı yok. Köylere henüz ulaşamadık. Oradaki bilgileri de toparlayacağız. Ekiplerimiz sahada. Gelen haberlerde bizi üzecek can kaybı gibi herhangi bir haber yok.

  KORKUTAN TABLO

  Kandilli Rasathanesinin son 24 saatteki verileri yurttaşları korkuttu. Meydana gelen depremlerin tamamının Ege ve Akdeniz’de olması dikkat çekti. Ege ve Akdeniz’de son 24 saatte toplam 28 deprem meydana geldi.

  Nikah kıyılırken depreme yakalandılar… O anlar kamerada

  İşte o liste;

  SON DEPREMLER

  Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  EN SON MEYDANA GELEN DEPREMLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  DENİZLİ’NİN BOZKURT İLÇESİ

  deprem yerin 17 kilometre derinliğinde gerçekleşti. İkinci deprem ise yerin 7 kilometre derinliğinde oldu. Deprem Antalya, Burdur ve Isparta’da da hissedildi.

  İZMİR’DE DEPREM

  Ege Bölgesi’nde meydana gelen depremin merkez üssü Kuşadası Körfezi olarak belirlendi. Yerin 18 kilometre altında meydana gelen deprem korkuya yol açtı. Deprem sonrası yapılan ilk belirlemelere göre can ya da mal kaybı yok.

  DEPREM’İN MERKEZ ÜSSÜ KUŞADASI KÖRFEZİ

  Saat 11:40 dolaylarında meydana gelen depremin merkez üssünün Kuşadası Körfezi olduğu açıklandı

  CAN VE MAL KAYBI YOK

  Kuşadası Körfezi’nde meydana gelen, Aydın, İzmir ve Manisa ile ilçelerinde hissedilen 4,8 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığı belirtildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, depremin Kuşadası Körfezi’nin kuzeybatı ucunda meydana geldiğini belirterek, “Bu fayın adı, ‘Tuzla fayı. Bornova- Menderes- Doğanbey’e gidiyor, oradan denize ulaşıyor. 1992 yılında 6 büyüklüğünde deprem üretmişti. Bugün bu fayın denizdeki bir parçası kırıldı. Bu bir ana şoktu, artçılarını bekliyoruz. Yerin 18 kilometre derininde sığ bir deprem” diye konuştu.

  AVRUPA AKDENİZ SİSMOLOG MERKEZİ VE AFAD FARKLI AÇIKLAMALAR YAPTI

  Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi‘nin verisine göre ise İzmir Seferihisar açıklarında 4.3büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre İSE, Seferihisar’da saat 11.15’te 4,1büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 7,08 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

  SABAH 7:39’DA BİR DEPREM DAHA OLMUŞTU

  Öte yandan, İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında saat 07.39’da da 3,4 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

  Büyüklük 0.0 (ML)
  Yer Kusadasi Korfezi, 8.17 km. Seferihisar (Izmir)
  Tarih 08/08/2019 – 11:39:09 (TS)
  Enlem 37.9783 (K)
  Boylam 26.9598 (D)
  Derinlik 19.10 (KM)