İzmir’deki provokasyon Sakarya’ya sıçradı

İzmir’deki provokasyon Sakarya’ya sıçradı

Sakarya’da, bir Kuran kursunun camlarını kıran saldırganlar binanın duvarlarına ve sınıflardaki tahtalara yazılar yazanlar polisler tarafından aranıyor.

Sakarya’da, bir Kuran kursunun camlarını kıran saldırganlar binanın duvarlarına ve sınıflardaki tahtalara yazılar yazdı.

İzmir'deki provokasyonun bir benzeri de Sakarya'da yaşandı. İzmir'in birçok ilçesinde, ramazan ayında cami hoparlöründen “Çav Bella” ve Selda Bağcan'ın ‘Yuh Yuh' şarkısı çalınmıştı.

Savcılık olayla ilgili soruşturma açmış, camiden şarkı çalınması siyasi tartışma da başlatmıştı.

Sözcü'nün haberine göre, bu kez de Sakarya'nın Adapazarı İlçesi'nde bulunan bir Kur'an kursuna gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, kursun camlarını kırıp içeriye girdi.

Kurstaki sınıflarda bulunan yazı tahtasına İngilizce olarak “camı kırdığımız için özür dileriz” yazan kişiler duvarlara da İngilizce çeşitli sözler yazarak kaçtı.

POLİS ARIYOR

Skandal olay, Kuran kursu görevlilerinin binaya gelmesiyle ortaya çıktı. İhbar üzerine olay yerine giden polis saldırıyı gerçekleştiren kişi da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

Kur'an kursuna yapılan saldırı, kursa gelen vatandaşlar ve çevrede bulunanlar tarafından da tepkiyle karşılandı.

[caption id="attachment_171083" align="alignnone" width="578"] Camı kırıp Kur'an kursuna giren kişi ya da kişiler duvarlara da yazılar yazdı. Polis ekipleri, saldırıyı yapan kişi ya da kişileri bulmak için çalışma başlattı.[/caption]

ABC GAZETESİ TWİTTER

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika