Japonya'da Studio Ghibli temalı park açılıyor

Japonya'da Studio Ghibli temalı park açılıyor

Aichi bölgesinin başkanı Hideaki Omura ve Studio Ghibli kurucularından Toshio Suzuki, My Neighbour Totoro temalı bir parkı 2020’de Aichi’de açacaklarını duyurdu.Daha önce 2005 yılında gerçekleşen bir dünya fuarı için kullanılan 2000...

Aichi bölgesinin başkanı Hideaki Omura ve Studio Ghibli kurucularından Toshio Suzuki, My Neighbour Totoro temalı bir parkı 2020’de Aichi’de açacaklarını duyurdu.

Daha önce 2005 yılında gerçekleşen bir dünya fuarı için kullanılan 2000 dönümlük bir arazi üzerine kurulacak olan Totoro tema parkı, Tokyo Yaz Olimpiyatları başlamadan önce açılması planlanıyor.  Özellikle çocuklar için yüksek teknolojilerle donatılmış alanların yer alacağı tema parkı, Hayao Miyazaki’nin yoldaki uzun metrajı Boro the Caterpillar’ın da vizyona gireceği yıl olan 2020’de ziyaretçilere açılacak.  Hem Studio Ghibli hem de Aichi hükümeti parkın çevreye zarar vermeden yapılacağını ifade etti.

Parkın yapılacağı alan üzerinde şu anda My Neighbour Totoro’yu temalı küçük sergiler ile Satsuki ve Mei’in evinin bir kopyası bulunuyor. Parkın yapımı Studio Ghibli’nin de yardımıyla finanse edilecek.

2001 yılından bu yana faaliyette olan Ghibli Müzesi’nde yer alan fotoğraflar şöyle;

totoro1.pngtotoro2.png

Kültür Sanat