Johnny Depp 25 yıl sonra yönetmenlik koltuğuna dönüyor

Johnny Depp 25 yıl sonra yönetmenlik koltuğuna dönüyor

Johnny Depp, İtalyan ressam ve heykeltıraş Amedeo Modigliani'yi konu alan 'Modigliani'yle, 25 yıl aradan sonra ilk uzun metrajlı filmini yönetmeye hazırlanıyor.

Independent'te yer alan habere göre; eski eşi Amber Heard'e açtığı milyonlarca dolarlık iftira davası yakın zamanda sonuçlanan 59 yaşındaki aktör, filmin yapımcılığını Al Pacino ve Barry Navidi'yle birlikte üstlenecek.

Dennis McIntyre'ın aynı adlı tiyatro oyununa dayanan; Jerzy J. Kromolowski ve Mary Olson-Kromolowski  tarafından beyazperdeye uyarlanan 'Modi', sanatçının 1916'da Paris'te geçirdiği zamanın hikayesini anlatacak.

"Projenin 2023 yılında yapım aşamasına geçmesi hedefleniyor"

Film, uzun zamandır eleştirmenlerin gözünde ve ticari bakımdan bir başarısızlık olduğuna inanan Modigliani'nin kendisini yaratıcı bir güç olarak pekiştirdiği 'çalkantılı ve olaylı' 48 saatten anlar sunacak.

Projenin 2023 baharında, Avrupa'da yapım aşamasına geçmesi hedefleniyor.

Depp yakın tarihli bir açıklamasında şunları söyledi:

"Modigliani'nin destansı hayatı, beyazperdeye taşımaktan inanılmaz derecede onur duyduğum ve beni gerçekten mütevazı hissettiren bir hikaye.

Büyük zorluklarla dolu lakin nihayetinde zafere ulaşan bir hayattı, tüm izleyicilerin kendileriyle özdeşleştirebileceği evrensel bir insan hikayesi." 

Modi, Depp'in Marlon Brando'yla birlikte rol aldığı 1997 yapımı The Brave'den sonra yönettiği ikinci uzun metrajlı film olacak.

Bu haber, Depp'in bu yıl Virginia, Fairfax County'de Heard'le girdiği kötü şöhretli hukuk savaşından galip çıkmasının ardından, Fransız film yapımcısı Maïwenn'in yeni filmi Jeanne du Barry'deki Kral XV. Louis rolüyle ilk başrolünü oynamasından bir hafta sonra geldi.

Oynadığı birçok filmin arasında Baba (The Godfather), Yaralı Yüz (Scarface) ve Köstebek (Donnie Brasco) de olan Pacino, emektar yapımcı Navidi'yle daha önce Venedik Taciri (The Merchant Of Venice, 2004), Wilde Salome (2011) ve Salome (2013) gibi çeşitli projelerde çalışmıştı.

Çoğunlukla Fransa'da çalışan merhum Modigliani, uzun yüzleri ve vücutları içeren portreleri ve nü tablolarıyla tanınıyor.

Modigliani, 1920'de 35 yaşında Paris'te, tüberkülozlu menenjitten yaşamını yitirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin