Kabine değişikliği iddiaları için tarih verdi

Siyasetin gündemini bir süredir kabine revizyonu konusu meşgul ediyor. Bunun nedeni ise dışarıdan atanan bakanların özlük hakları süresinin..

Siyasetin gündemini bir süredir kabine revizyonu konusu meşgul ediyor. Bunun nedeni ise dışarıdan atanan bakanların özlük hakları süresinin dolmasına sadece 17 gün kalması... Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinden bu yana sadece Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan görevden alındı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde bakanların milletvekili olma şartının olmaması nedeniyle, atanan bakanların milletvekili gibi özlük haklarını kazanması için 2 yıl görev yapması gerekiyor. Ankara'da uzun süredir konuşulan kabine revizyonu konusunda önemli bir kriter olan, dışarıdan atanan bakanların özlük hakları süresinin dolmasına 17 gün kaldı.

'TEMMUZ SICAK GEÇECEK'

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, 'Temmuz sıcak geçecek' diyerek kabine revizyonuna işaret etti. 24 Haziran 2018'de seçilen Milletvekillerinin özlük hakları süresinin dolmasına 14 gün kaldığını söyleyen Kulat, "7 Temmuz  2018 yani özlük hakları süresinin dolmasına 14 GÜN KALDI... Kabineye, dışarıdan atanan bakanların özlük hakları süresinin dolmasına 17 gün kaldı. REVIZYON'a adım adım... Temmuz sıcak geçecek!" ifadelerini kullandı.