‘Kaç Saat Oldu’ hesabına FETÖ’den gözaltı

‘Kaç Saat Oldu’ hesabına FETÖ’den gözaltı

Sosyal medyada "Kaç Saat Oldu", "Dahi Bilal" gibi fenomen hesapları yönettiği iddia edilen bir kişi FETÖ'den gözaltına alındı.Twitter'da Kaç Saat Oldu, Son ve Dahi Bilal gibi hesaplarını yönettiği iddia edilen bir şüpheli, Gaziantep'te...

Sosyal medyada "Kaç Saat Oldu", "Dahi Bilal" gibi fenomen hesapları yönettiği iddia edilen bir kişi FETÖ'den gözaltına alındı.

Twitter'da Kaç Saat Oldu, Son ve Dahi Bilal gibi hesaplarını yönettiği iddia edilen bir şüpheli, Gaziantep'te gözaltına alındı. 40 yaşlarında olduğu öğrenilen şüphelinin 2019 yılında da Gaziantep dışında bir ilde gözaltına alınıp 2 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Şüphelinin, FETÖ'ye ait dershanelerde öğretmenlik yaptığı ve örgütün Güneydoğu’daki mahrem imam yapılanması içerisindeki önemli isimler arasında yer aldığı ileri sürüldü.

Şüphelinin gözaltında olduğu 2 ay boyunca hesabın aktif olmadığı ve serbest kaldıktan sonra ise hasta olduğu için giriş yapmadığı ve “Yeniden döndüm aranızdayım” mesajlarıyla paylaşımlara başladığı belirlendi. Şahsın Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen işlemlerin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

AKP'Lİ ŞAMİL TAYYAR İSMİNİ PAYLAŞTI

Gözaltına alınan FETÖ üyesi şahsın ismini ise sosyal medya hesabından paylaşım yapan eski AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar açıkladı. Tayyar, “Bir ara bize de kafayı takmıştı. Kaderin cilvesine bak, Gaziantep'ten çıktı ahlaksız. Hesabın yöneticisi Hüseyin Yılmaz. Yavuzeli doğumlu, eski FETÖ dershanesi öğretmeniymiş, 2/3 ay hapis de yatmış. Buraya kadarmış çekirge!” ifadelerini kullandı.