Kadere ne oldu? Arkadaşı: Şakalaşırken yanlışlıkla oldu: Annesi: Bu bir kaza değil, kadın cinayeti

Kadere ne oldu? Arkadaşı: Şakalaşırken yanlışlıkla oldu: Annesi: Bu bir kaza değil, kadın cinayeti

Arkadaşı 18 yaşındaki Yusuf Can Benli tarafından pompalı tüfekle vurulan 17 yaşındaki Kader Yiğit yaşamını yitirdi.

Olay anında bulunan kişilerin ifadelerinde çelişkiler dikkati çekerken, Kader Yiğit'in ailesi, "Yanlışlıkla olan bir şey yok, bu bir kadın cinayeti. Kader’i öldürdüler. Kaza süsü vermek istiyorlar" iddiasında bulundu.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde ailesiyle oturan açık lise öğrencisi Kader Yiğit (17), 20 Kasım gecesi 5 arkadaşıyla dışarı çıktı. Ovacık’ta açık alanda oturdukları sırada silah patladı. Kader Yiğit, arkadaşı 18 yaşındaki Yusuf Can Benli’nin elindeki Pompalı Tüfek ile göğsünden vuruldu. Bir anda yere yığılan Yiğit’e arkadaşları müdahale etti. Çağrılan acil sağlık ekipleri olay yerine vardığında Kader Yiğit ölmüştü. Yapılan işlemlerin ardından Yiğit’in cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olaydan sonra silahı ateşleyen Yusuf Can Benli ile orada bulunan 3’ü erkek bir kız 4 kişi gözaltına alındı. Hürriyet'te yer alan habere göre, Yusuf Can Benli ifadesinde, “Şakalaşırken, yanlışlıkla, kaza ile oldu” dedi. Diğer 4 görgü tanığının da ifadesi alındı. Görgü tanıklarının ifadelerinde çelişkiler vardı. Bu da olayın cinayet olabileceği ihtimalini artırdı. Bunun üzerine mahkemeye çıkarılan Yusuf Can Benli tutuklandı.

Kader Yiğit’in ailesi, şüphelilerden şikâyetçi oldu. Aile, “Yanlışlıkla olan bir şey yok, bu bir kadın cinayeti. Kader’i öldürdüler. Kaza süsü vermek istiyorlar” dedi. Aile, avukatları aracılığıyla verdiği şikâyet dilekçesinde, “4 görgü tanığı da farklı ifadeler veriyor. İfadeleri çelişkili, Kader uzun namlulu silahla vuruluyor. Uzun namlulu silahın kullanılmasında yanlışlıkla birini öldürmek olmaz, hayatın olağan akışına aykırı. Olayın aydınlatılması gerek, şüphelilerin yargı önünde hesap vermelerini istiyoruz” diye ifade edildi.

Etiketler :