Kadıköy Belediyesi Denizleri anacak

Kadıköy Belediyesi Denizleri anacak

Kadıköy Belediyesi ile Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı’nın birlikte düzenlediği etkinlikle Denizler anılacak.Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde 6 Mayıs Pazar günü saat 20:45’de gerçekleşecek...


Kadıköy Belediyesi ile Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı’nın birlikte düzenlediği etkinlikle Denizler anılacak.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde 6 Mayıs Pazar günü saat 20:45’de gerçekleşecek anma, tiyatro ve sinema oyuncusu Rutkay Aziz’in şiir dinletisiyle başlayacak. Sunuculuğunu Levent Üzümcü’nün yapacağı gecede Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “Denizlere Ağıt, Babalar ve Oğullar'' adlı belgesel gösterilecek. Gösterimin ardından Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan başta olmak üzere döneme damgasını vuran 68 kuşağının anlatılacağı bir söyleşi gerçekleşecek. 

Söyleşiye; Deniz Gezmiş’in abisi Bora Gezmiş, kardeşi Hamdi Gezmiş, yoldaşı Hacı Tonak, Ressam Bedri Baykam ve 68'liler Birliği Vakfı Eski Dönem Yöneticisi Ali Işık konuşmacı olarak katılacak. Konuşmacılar o dönemle ilgili siyasi gözlemlerini, anılarını ve üç fidanın bilinmeyen yönlerini izleyicilerle paylaşacak.

kadikoy-004.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem