Kadıköy'de balkon çöktü: Mahalleli sokağa döküldü

Kadıköy'de balkon çöktü: Mahalleli sokağa döküldü

Kadıköy'de 5 katlı binada iki dairenin balkonları kendiliğinden çöktü. Çöken balkonların gürültüsü ile mahalleli sokağa döküldü.

İstanbul Kadıköy'de 5 katlı binada iki dairenin balkonları kendiliğinden çöktü. Çöken balkonların gürültüsü ile mahalleli sokağa döküldü. Balkon ve apartman bahçesinde kimsenin bulunmaması olası faciayı önledi.

Olay, Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi Kavuklu Hamdi Sokak üzerinde bulunan 5 katlı binada saat 15.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, binanın 2. ve 3. katındaki dairelere ait balkonlar gürültüyle çöktü. Çökme sonrası sokağa dökülen vatandaşlar durumu itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Adrese gelen itfaiye ekipleri, yıkılan balkonlardan arta kalan beton parçalarını demirlerinden ayırırdı. Çökme olayı yaşandığı esnada balkon ve apartman bahçesinde kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önlerken, olay yerinde tedbir amaçlı sağlık ekipleri bekledi.

Bina eski ve deprem öncesi yapıldı

Sesi duyup dışarıya çıkan mahalle sakini Can Pokoy şunları söyledi:

"Büyük bir ses duyduk. Binanın iki balkonu yerinden kopmuş. İtfaiyeye haber verdik. Arkadaşlar molozları taşımaya başladı. Çok sağlam gürültü çıktı diyebilirim.  Yaralı olmadığını duyduk. Bina biraz eskiydi. Sanırım deprem öncesi yapılan bir binaydı"

 

Kaynak:Haber Kaynağı

3. Sayfa