Kadın düşmanı sözleriyle gündeme gelen Murat Övüç'ü kadınlar kovdu!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde İstanbul Sözleşmesi için oturma eylemi düzenleyen kadınların arasına girmeye çalışan magazin ünlüsü ve kadın düşmanı konuşmalarıyla gündeme gelen Murat Övüç, eylemden kovuldu.

 

Eylemcilerle tartışan Murat Övüç arabasına binerek uzaklaştı. Muğla'nın Bodrum ilçesinde Eşitlik İçin Kadın Platformu üyeleri tarafından İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması için oturma eylemi düzenlendi. Bodrum Belediye Meydanı'nda düzenlenen eyleme kadınlar ellerinde ‘İstanbul Sözleşmesinden Çıkamazsınız Çıkamayacaksınız Çıkartmayacağız’, ‘Öldüren Sevgi İstemiyoruz İstanbul Sözleşmesini Uygula’, ‘Katledilen Kadınlar İsyanımızdır’, ‘Erkek Vuruyor Devlet Koruyor’ ve ‘Haklarımızdan Hayatlarımızdan Vazgeçmiyoruz’ dövizleri taşıdı. Basın açıklaması yapılmayan eylem sırasında kadınlar sadece alkışlı protestoda bulundu. Belediye Meydanı'ndan geçen ve günübirlik tekne turlarından dönen yerli turistler de kadıların eylemine alkışlarla destek verdi.

İZİN VERİLMEDİ

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre sosyal medya fenomeni olarak bilinen magazin ünlüsü Murat Övüç, Belediye Meydanı'ndan geçerken otomobilini durdurup kadınlara desteğe geldi. Övüç'e eylemdeki kadınlar sert tepki gösterdi.

"BURAYA GELİP KENDİNİ AKLAYAMAZSIN"

Turizmci Cihan Aylin Bozkurt, kadınların arasına girerek oturmak isteyen Övüç'e “Buraya gelme önce kadınlar şiddete uğrarken iki yıl önce söylediklerini düşün, buraya aklanmaya gelip kendini aklayamazsın, burada seni aklattırmayız, gidiniz buradan” diyerek tepki gösterdi.

"CAHİLLER" DİYE BAĞIRDI

Bozkurt'un sert tepkisine diğer kadınlar da katılınca Övüç eylemdeki kadınların arasından ayrılarak koruması ile otomobiline yürüdü. Övüç yaptığı açıklamada “Eylemi görünce durup yanlarına geldim ama bana haksızca tepki gösterdiler, iki yıl önceki konuşmamı yeni diye anlatıyorlar, işte bu cahil kadınlar yüzünden bir şey yapılamıyor, cahiller” diye açıklama yaptı. Övüç daha sonra koruması ile birlikte otomobiline binerek eylemin yapıldığı yerden ayrıldı.

ASLI ZEN: YAZDIĞIM ŞARKILARI SÖYLEMENİ YASAKLIYORUM

Şarkıcı Aslı Zen de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "YAZDIĞIM “hadi hadi “ve çalkala isimli şarkıları söylemeni yasaklıyorum murat övüç .... seni dinleyenin izleyenin sana para vereni de Allah bildiği gibi yapsın" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Etiketler :