Kadınlar, Rabia Naz için buluştu: Asla yalnız yürümeyecekler

Kadınlar, Rabia Naz için buluştu: Asla yalnız yürümeyecekler

kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın ölüm yıl dönümünde olayın aydınlatılması için basın açıklaması yapıldı.

KADIKÖY'de, Giresun'un Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın ölüm yıl dönümünde olayın aydınlatılması için basın açıklaması yapıldı.

İstanbul Kadın Meclisleri, geçen yıl Giresun'un Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın (11) ölüm yıl dönümünde, şüpheli ölümüne dikkat çekmek için Kadıköy Khalkedon Meydanı'nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması için bir araya gelen kadınlar, "Asla yalnız yürümeyeceksin" sloganı attı.

'ADALET DAVADAN KAÇIRILIYOR'

Rabia Naz'a ne oldu? denilen açıklamada Rabia Naz'ın şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiğine dikkat çekilirken, 1 yıldır cinayetin aydınlatılmaması ve hiç bir şüphelinin üzerine gidilmemesi vurgulandı. Kimler Neden korunuyor? denilen bidiride "Eski AKP'li Belediye Başkanı'nın yeğeni, Rabia Naz'a arabayla çarparak şüpheli konumunda olduğu, kendisinin İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından korunduğu iddia ediliyor, adalet davadan kaçırılıyor" denildi.

Rabia Naz için adalet istediklerini dile getiren Kadın Meclisleri, bu davanın üzerinin örtülmesine müsade etmeyeceklerini, davanın peşini bırakmayacaklarını ifade ettiler.

'BİZ DE SORUYORUZ RABİA NAZ'A NE OLDU?'

Açıklamada "Rabia Naz için herhangi bir girişimde bununmayan mecralar baba Şaban Vatan'ın akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek hızla karar veriyor. Şaban Vatan'ı hastaneye kapatmaya çalışanlara biz de şunu soruyoruz Rabia Naz'a ne oldu?" ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca İstanbul Kadın Meclisleri Vatan Ailesi'nin yanında olduklarını belirterek, bu mücadelede yalnız olmadıklarını söylediler.

'BU MÜCADELEDE ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKLER'

Son olarak İstanbul Kadın Meclislerinin açıklamasında, "Bizim mücadelemiz bir daha Rabia Naz cinayetleri olmasın, tüm çocukların yüzü gülsün diyedir, bu mücadelede asla yalnız yürümeyecekler" denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika