Kadınlar tacize karşı tek yumruk oluyor: 'Herkesi bu davayı sahiplenmeye çağırıyoruz'

İstanbul'da metrobüste tacize dikkat çekmek isteyen kadınlar 8 Ağustos Perşembe günü saat 14.00'te Küçükçekmece Adliyesi'nde bir araya geliyor...

İstanbul'da metrobüste tacize dikkat çekmek isteyen kadınlar 8 Ağustos Perşembe günü saat 14.00'te Küçükçekmece Adliyesi'nde bir araya geliyor.

23 Nisan Salı günü  Beylikdüzü istikametine hareket eden bir metrobüste cinsel saldırıya uğrayan kadın için destek çağrısı yapıldı. Metrobüste yaşanan taciz vakasıyla ilgili davaya İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi (İBKHM) dahil oldu. Kadınlar sosyal medya üzerinden yayınladıkları bir video ile "Herkesi bu davayı sahiplenmeye çağırıyoruz" çağrısında bulundu.

"BEN SUSMAYACAĞIM, SEN UTANACAKSIN"

23 Nisan Salı günü öğleden sonra 17.00 civarında Beylikdüzü istikametine hareket eden bir metrobüste bir kadın cinsel saldırıya uğramış, cinsel saldırıda bulunan F.Ö. isimli şahıs, kadının tepkisi ve çevredekilerin desteğiyle metrobüsten çıkarılmıştı. Cinsel tacize maruz kalan kadın, çektiği videoyu sosyal medyadan paylaşarak, “Biz değil, siz utanacaksınız” diyerek cinsel saldırılara sessiz kalınmaması gerektiğini vurgulamıştı.

İkinci duruşmanın gerçekleşeceği 8 Ağustos Perşembe günü için kadınlar video yayınlayarak dayanışma çağrısında bulundu.