Kadınlara fahişe diyen Dilipak:"Suç duyurusunu geri çekileceğini düşünüyorum."

Kadınlara fahişe diyen Dilipak:"Suç duyurusunu geri çekileceğini düşünüyorum."

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Adalet ve Kalkınma Parti'li kadınların kendisi hakkında suç duyurusunu çekeceğini düşündüğünü belirtti.

Dilipak bugünkü yazısında, "Süreci izliyorum. Gündemdeki tartışma konusu ile ilgili yeni birtakım adımlar bekliyorum... AK Parti’nin bu durumu teşkilat, grub olarak tartıştıktan sonra, yeni bir karar verilmesinin ardından, henüz muhtevasını bilmediğim suç duyurusunun geri çekileceğini düşünüyorum.. Bu konuyu bu süreçte STK ve basın da tartışacak." değerlendirmesinde bulundu. Dilipak, "AK Parti tarafından, kuruluş yıldönümü töreni ve MKYK toplantısı sonrası yapılacak açıklamadan sonra, tekrar kapsamlı bir açıklama ile yol haritamı okurlarımla paylaşacağım. Duam aklı selimin geri dönüşü yönündedir. Bu vesile ile okurlarıma destekleri için teşekkür ediyorum" görüşünü savundu.

"AK Parti'nin papatyaları" yazısında İstanbul Sözleşmesi'ni savunanlara yönelik "fahişe" ifadesini kullanmasının ardından Adalet ve Kalkınma Parti'li kadınlar 81 ilde Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Etiketler :