Kadınları hedef alan Erdoğan, ezan devam ederken konuşmasını sürdürdü...

Kadınları hedef alan Erdoğan, ezan devam ederken konuşmasını sürdürdü...

Adana’da konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart yürüyüşünde polisin saldırısına uğrayan kadınların ezanı ıslıkladığı iddiasını miting kürsüsünde kullanarak seçim öncesi kutuplaşmadan beslenmeye devam etmişti. AKP'li...

Adana’da konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart yürüyüşünde polisin saldırısına uğrayan kadınların ezanı ıslıkladığı iddiasını miting kürsüsünde kullanarak seçim öncesi kutuplaşmadan beslenmeye devam etmişti. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart gece yürüyüşü sırasında polis saldırısını protesto eden kadınların protestosunu çarpıtarak yansıtan iktidar medyasının oyununu sürdürerek, kadınları hedef göstermişti.

KADINLARI HEDEF ALAN ERDOĞAN, EZAN DEVAM EDERKEN KONUŞTU!

Erdoğan'ın iki gün önce Mersin'de Müftü Camii yanındaki konuşmasını ezan devam ederken sürdürdüğü ortaya çıktı. Erdoğan, kadınları hedef alarak "Bu bayrağa, ezana tahammülü olmayanlara karşı bir ittifakla seçime giriyoruz. Güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup Ezan-ı Muhammediyeye terbiyesizlik ettiler" ifadelerini kullanmıştı. Muhafazakar vatandaşlara yönelik yandaş medya ile seçim hamlesi kuran Erdoğan'ın kendisinin de dediği gibi "31 Mart’ta milletimiz bunlara hak ettiği dersi verecektir" sözleri de seçim hamlesi olduğunu doğrular nitelikte.

Tarih: 10 Mart 2019