Kadir İnanır'dan sevindiren haber: Konuşmaya başladı

Kadir İnanır'dan sevindiren haber: Konuşmaya başladı

Beyin damarına pıhtı attığı teşhisi ile ameliyata alınan Kadir İnanır'ın bilincinin açık olduğu ve her türlü gelişmeye karşın yoğun bakımda tutulduğu söylendi.

Usta  sanatçı Kadir İnanır'ın yoğun bakımdaki tedavisinin iyiye gittiği, bilincinin açık olduğu belirtildi. İnanır'ın ayrıca yemek yemeye ve konuşmaya başladığı ifade edildi.

Muğla'nın Ortaca ilçesinde 20 Kasım'da aniden rahatsızlanan Kadir İnanır, ambulansla Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Beyin damarına pıhtı attığı teşhisi konulan İnanır, bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra nöroloji servisinde özel bir odaya alındı. İnanır için uzman kişilerin yer aldığı 6 kişilik ekip oluşturuldu. Aralarında kalp damar, nöroloji, genel cerrah ve beyin cerrahlarının da bulunduğu ekip, İnanır'ı takip etti.

Sürekli olarak tetkikler yapılıp, filmler çekildi. Serviste takibi süren İnanır, pazar günü akşam saatlerinde aniden beyin kanaması geçirdi.

BİLİNCİ AÇIK 

DHA'nın aktardığına göre; acil ameliyata alınan İnanır, başarılı geçen operasyonun ardından yoğun bakıma alındı.

Dün uyandırılan İnanır'ın solunum cihazından ayrıldığı, bilincinin açık olduğu yine de her türlü gelişmeye karşın yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

TEKRAR ÖZEL ODAYA ALINACAK 

Bu sabahtan itibaren yemek yediği ve konuşmaya da başladığı belirtilen İnanır'ın vücudunu hareket ettirdiği, yoğun bakımdaki durumuna göre tekrar özel odaya alınabileceği belirtildi.

HAYRANLARI HASTANEYE GİTTİ 

İnanır'ın sağlık durumunu merak edip, hastaneye gelen hayranları ise bir an önce sağlığına kavuşup, hastaneden taburcu olmasını bekliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat