Kalbi duran mahkûmdan mahkemeye başvuru: Anlık olarak ölerek müebbet hapis cezamı doldurdum

Kalbi duran mahkûmdan mahkemeye başvuru: Anlık olarak ölerek müebbet hapis cezamı doldurdum

ABD'nin Iowa eyaletinde bir cezaevinde 1997'den bu yana tutuklu bulunan Benjamin Schreiber isimli bir mahkûm, kalbinin durup tekrar çalıştırılmasının ardından serbest bırakılmak için mahkemeye başvurdu.CNN International'ın aktardığına...

ABD'nin Iowa eyaletinde bir cezaevinde 1997'den bu yana tutuklu bulunan Benjamin Schreiber isimli bir mahkûm, kalbinin durup tekrar çalıştırılmasının ardından serbest bırakılmak için mahkemeye başvurdu.

CNN International'ın aktardığına göre 2015'in Mart ayında Schreiber böbrek taşları sebebiyle septik zehirlenme geçirdi. Hücresinde baygın hâlde bulunan Schreiber hastaneye kaldırıldı ve burada beş kez kalbi tekrar çalıştırıldı.

Birinci derecede cinayet suçundan tutuklu bulunan mahkûm, "anlık olarak öldüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezasını tamamladığını, müebbet hapis cezasını çektiği için de şu anda yasa dışı tutulduğunu" ifade ederek Iowa'da mahkemeye başvurdu. Bölge mahkemesi geçmişte Schreiber'ın başvurusunu reddetmişti, bu hafta istinaf mahkemesi kararı onadı.