Kalp pili takmanın zorluğu geride kaldı

Kalp pili takmanın zorluğu geride kaldı

Türkiye’de sayılı merkezde yapılan küçük kesim yöntemi sayesinde kalp pili takmak çok daha kolay bir hale geldi. Minimal invaziv yöntemi olarak da

Türkiye’de sayılı merkezde yapılan küçük kesim yöntemi sayesinde kalp pili takmak çok daha kolay bir hale geldi. Minimal invaziv yöntemi olarak da adlandırılan bu yöntem sayesinde hastaların kaburgalarında herhangi bir kesik açılmadan ve ameliyata bağlı kanama oranı da düşük bir şekilde işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Normal şartlarda kalpli takmak hastaya estetik açıdan da büyük bir zarar veriyordu. Yeni yöntem sayesinde sadece küçük bir kesik açılarak hastanın estetik açıdan da kötü görünmemesi sağlanıyor.

Yapılan çalışmalar sonucunda bu yöntemde enfeksiyon riskinin çok daha düşük olduğu ortaya çıktı. Ayrıca taburcu olma süresi de önemli ölçüde kısalıyor. Sağlığına kavuşan hastalardan bir tanesinin ifade ettiğine göre herhangi bir problem yaşamadan ve çok hızlı bir taburcu olma süreci ile işlemler tamamlandı.

En ucuz SUV modelleri Eylül 2019

Tıp biliminin teknoloji ile birlikte gelişmesi sayesinde, bu tür yöntemler ameliyatları çok daha kısa bir süreye indirecek. Peki sizce de bu yöntem sayesinde kalp ameliyatları daha kolay hale gelebilir mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.