Kanal İstanbul protestosuna polis engel oldu

Kanal İstanbul protestosuna polis engel oldu

Polis ekipleri, Kanal İstanbul projesini protesto etmek isteyen grubun yürüyüşüne engel oldu.

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın "çılgın proje" olarak tanımladığı, muhalefetin ve çevrecilerin tepki gösterdiği Kanal İstanbul projesinin ilk köprüsünün temeli bugün öğle saatlerinde atıldı.  Aynı saatlerde Kanal İstanbul projesine karşı çıkan bir grup, Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda eylem yaptı. Polis, basın açıklamasının ardından yürümek isteyen  gruba izin vermedi.

Kanal İstanbul Projesi'ne karşı çıkan "Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu" üyesi bir grup, Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda bir araya geldi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Oya Erakıncı,

"Günlerdir Sazlıdere Barajı'nın yanında iş makineleri, hafriyat kamyonları çalışıyor. Sazlıdere'nin üstünü doldurup kamyonlar daha rahat çalışsın diye yol yapılıyor. Baraj kenarının düzleştirilmesi çalışması yapılıyor" dedi.

Oya Erakıncı, Kanal İstanbul'un yapılmasına karşı olduklarını belirtti.

Meydanın çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, grubun basın açıklamasının ardından yürüyüş yapmalarına izin vermedi. Yürüyüşlerine izin verilmeyen grup bu durum sonrasında meydanda oturarak protesto gerçekleştirdi.

 

Kanal İstanbul protestosuna polis engel oldu

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem