Kapadokya'daki balon kazasında Danimarkalı turist yaşamını yitirdi

Kapadokya'daki balon kazasında Danimarkalı turist yaşamını yitirdi

Bölgedeki ilk şirketlerinden Kaya Balloons'a ait sıcak hava balona bu sabah erken saatlerde çoğu turist 20 müşteriyle Kapadrokya turu için havalandı.Saat 08.30 sıralarında turu tamamlayan pilot, Göreme Beldesi Karadağ Bölgesi'ne...

Bölgedeki ilk şirketlerinden Kaya Balloons'a ait sıcak hava balona bu sabah erken saatlerde çoğu turist 20 müşteriyle Kapadrokya turu için havalandı.
Saat 08.30 sıralarında turu tamamlayan pilot, Göreme Beldesi Karadağ Bölgesi'ne inişe geçti.

Hava koşullarının da etkisiyle sert iniş yapan balonda bulunanlardan Jensen Benny Karl, bir anlık dalgınlıkla balondaki tutunma yerlerini bıraktığı için sepetten düştü.

Başını kayaya çarpan ve vücudunda kırıklar olan Jensen Benny Karl'a, ihbar üzerine gelen 112 Acil ekibi yaptığı ilk müdahaleyi yaptı.

Ambulansla hemen Özel Kapadokya Hastanesi'ne kaldırılan Danimarkalı turist doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi.

Özel Kapadokya Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Yakut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Jessen'in kaza sırasında vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar ve akciğerinde zedelenme olduğunu, hastanede 45 dakika boyunca müdahale edildiğini ancak kurtarılamadığını belirtti.