Kapatılan Şehir Üniversitesi’yle ilgili yeni karar

Kapatılan Şehir Üniversitesi’yle ilgili yeni karar

Kapatılması dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında tartışmaya neden olan İstanbul Şehir Üniversitesi idari personeliyle ilgili yeni bir karar alındı.

Kapatılması dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ile AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında tartışmaya neden olan İstanbul Şehir Üniversitesi idari personeliyle ilgili yeni bir karar alındı. Buna göre İstanbul Şehir Üniversitesi idari personelinin mülakat şartıyla Marmara Üniversitesi’ne atanabilecek.

Kapatılan İstanbul Şehir Üniversitesi personeliyle ilgili karar yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'yla 1978 tarihli 'Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar'a geçici bir madde eklendi. Eklenen maddede özetle şu ifadelere yer verildi: "Faaliyet izni kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesi'nde 30.06.2020 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan idari personelden, herhangi bir emeklilik, yaşlılık aylığı hak kazanmamış olanlar, 30 gün içinde başvurmaları ve mülakatta başarılı olmaları kaydıyla Marmara Üniversitesi'ne atanabilirler." Aynı çerçevede, yine Cumhurbaşkanı Kararı’yla, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik de yürürlüğe girdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika