Kapıkule'de bir tırda 208 bin 872 uyuşturucu hap ele geçirildi

Kapıkule'de bir tırda 208 bin 872 uyuşturucu hap ele geçirildi

Kapıkule'de 12,5 milyon lira değerinde uyuşturucu ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Kapıkule Gümrük Kapısında gerçekleştirilen operasyonda, bir tırın tavanına gizlenmiş 208 bin 872 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünce Kapıkule Gümrük Kapısı'na gelen araçlar için yapılan analizde, riskli görülen bir tıra ilişkin bilgiler, kontrol edilmesi amacıyla Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile paylaşıldı.

Şüpheli tır gümrük sahasına girişinden itibaren gözetim altında tutuldu ve x-ray taramasına sevk edildi. Tırın çekicisinin tavan bölmesinde şüpheli yoğunluğa rastlandı.

Narkotik dedektör köpeklerin de aynı bölmeye tepki vermesi üzerine, gizlenen çuvalın içinde siyah renkte 20 paket bulunduğu tespit edildi. Paketler açıldığında 52 kilogram ağırlığında 208 bin 872 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Yaklaşık 12 milyon 500 bin lira değerindeki uyuşturucu hap ile bunların naklinde kullanılan tıra el konuldu. Olayla ilgili iki kişi gözaltına alınıp emniyete götürüldü.

3. Sayfa