Kar maskesiyle yengesine tecavüz eden jokeyle ilgili karar çıktı

Kar maskesiyle  yengesine tecavüz eden jokeyle ilgili karar çıktı

Uğur Polat isimli Türkiye'nin en iyi 5 jokeyinden biri olarak gösterilen kişinin diğer 2 arkadaşıyla birlikte kar maskeleri takarak yengesine tecavüz ettikleri suçundan aldıkları hapis cezasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Bakırköy'de 2016 yılında meydana gelen olayda, jokey Uğur Polat'ın İzmir'de yaşayan ağabeyinin eşi N.P. İstanbul'a geldi. N.P., Uğur Polat'ın evine gitti.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre, evde bulunan Uğur Polat jokey arkadaşları Sercan Ç. ve Erhan G. kar maskeleri takarak kadının ellerini ve ayaklarını bağladı. Polat, genç kadına tecavüz etti.

Evden kaçan kadın yoldaki bir kişiden yardım istedi ve polise ihbarda bulundu. Üç jokey hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaktan' dava açıldı.

3 yıl süren yargılamanın ardından mahkeme tutuksuz yargılanan sanıkların cezalandırılmasına karar verdi. Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, cinsel saldırı suçundan 3 jokeye 15'er yıl hapis cezası verilmesine hükmetti. Sanıklar kararı Yargıtay'a taşıdı.

Yargıtay 14. İcra Dairesi, kararın yerinde olduğunu belirterek itirazı reddetti ve 3 sanığa verilen hapis cezası onanmış oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa