Kar yağışı felakete dönüştü! 108 kişi yaşamını yitirdi, 176 kişi yaralı

Kar yağışı felakete dönüştü! 108 kişi yaşamını yitirdi, 176 kişi yaralı

Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (NDMA), ülkede etkisini sürdüren yoğun kar yağışı sebebiyle meydana gelen çığ sonucu 108 kişinin yaşamını yitirdiğini, 176 kişinin de yaralandığını bildirdi.Kar yağışından en çok...

Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (NDMA), ülkede etkisini sürdüren yoğun kar yağışı sebebiyle meydana gelen çığ sonucu 108 kişinin yaşamını yitirdiğini, 176 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Kar yağışından en çok etkilenen Keşmir bölgesinde 77 kişinin yaşamını yitirdiği, 153 kişinin de yaralandığı aktarıldı. yaşamını yitirenlerden 74’ünün Keşmir’in Neelum Vadisi’nde meydana gelen çığın altında kaldığı ifade edildi.

Belucistan Eyaleti'nde ise 31 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin yaralandığı aktarıldı. Yaklaşık 200 ev yıkılırken, bazı evlerde de büyük maddi hasar meydana geldiği bildirildi.

'KURTARMA OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR'

Pakistan Keşmir Afet Yönetim Kurulu Operasyon Müdürü Saeed ur Rehman Qureshi, bölgede kar yağışının hala etkili olduğunu ifade ederek kurtarma operasyonlarının devam ettiğini söyledi. Qureshi, “Bazı insanların hala çığların altında olmasından korkuyoruz” ifadelerini kullandı.

Neelum Vadisi sakinlerinden Lal Hussain Minhas, evinin çatısının çığ yüzünden çökmesi sonucu 2 çocuğunun kaybolduğunu belirtti. Öte yandan Pakistan Başbakanı Imran Khan, Keşmir’in Muzaffarabad bölgesine ziyarette bulunarak yaralılara acil şifalar diledi.

YOĞUN KAR YAĞIŞI AFGANİSTAN’I DA ETKİLEDİ: 30 ÖLÜ, 100'E YAKIN YARALI

Kar yağışının etkili olduğu Afganistan’da da en az 30 kişinin öldüğü, 100’e yakın yaralı bulunduğu bildirildi. 300 civarında evin çığ nedeniyle yıkıldığı belirtilirken bazı vatandaşların da kaybolduğu aktarıldı.

Son Dakika Haberleri