Karakomik Filmler gişede adeta çakıldı

Karakomik Filmler gişede adeta çakıldı

Cem Yılmaz’ın tek perdede 2 filmi izleyicilerine sunduğu projesi Karakomik Filmler gişede adeta çakıldı. Peki bu durumu nasıl yorumlayabiliriz? İşte yanıtı.

Cem Yılmaz’ın tek perdede 2 filmi izleyicilerine sunduğu projesi Karakomik Filmler gişede adeta çakıldı. Peki bu durumu nasıl yorumlayabiliriz? İşte yanıtı.

Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olan Cem Yılmaz, uzun süredir üzerinde çalıştığı Karakomik Filmler’in ilkini geçtiğimiz hafta sonunda sinema severlerin beğenisine sundu. Aslında Yılmaz, bu projeyi çok daha önce vizyona sokmayı planlıyordu. Fakat Mars Grup ile sinema yapımcıları arasında yaşanan gerilim sonrasında bazı yapımcılar filmlerinin vizyon tarihlerini erteleme kararı almışlardı. Nitekim Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler’i ile Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 6’sı da ertelenen yapımlar arasında yer alıyordu.

Biraz gecikmeli de olsa Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler’i geçtiğimiz hafta sonu vizyondaki yerini aldı. Kendi içerisine iki ayrı filmden oluşan yapım kadrosunda Zafer Algöz, Özkan Uğur, Can Yılmaz, Ozan Güven, Cem Davran, Necip Memili, Nilperi Şahinkaya, Cemre Ebuzziya ve Uraz Kaygılaroğlu gibi isimleri de barındırıyordu.

Yönetmen koltuğunda Cem Yılmaz’ın yer aldığı yapımın senaryosunda da Cem Yılmaz’ın imzası vardı. Görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil’in üstlendiği yapımda, müzikler ise Jingle House notalarından çıktı.

Geçtiğimiz Cuma günü seyirci karşısına çıkan yapım ilk üç gün içerisinde toplamda 276.086 izleyici tarafından seyredildi.

iPhone 11 Pro ve Google Pixel 4 kamera karşılaştırması

Açık konuşmak gerekirse bu sayı, normal bir film için başarılı bile sayılabilir. Fakat söz konusu Cem Yılmaz imzalı bir yapım olduğunda işler biraz değişiyor. Zira Yılmaz’ın yazıp, yönetip, oynadığı filmler genel olarak açılışı zirvede gerçekleştirir ve uzun bir süre de zirvede kalırdı.

Yılmaz’ın başrolünde yer aldığı son yapımlardan Arif v 216 ilk üç günde 1.3 milyon seyirciye ulaşarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Ayrıca 2015’te vizyona giren Ali Baba ve 7 Cüceler 539.639, 2014 yılında seyirciyle buluşan Pek Yakında ise 3 gününde 398.864 izleyiciye ulaşmıştı.

Dolayısıyla, son filmleri ile hayli başarılı bir performansa imza atan Yılmaz’ın Karakomik Filmler ile 3 günde 300.000 kişiye bile ulaşamaması şaşkınlık yarattı. Peki bu durumun temel nedeni ne?

Sosyal medyada da çok konuşuldu

Karakomik Filmler 1’in beklenenin altında bir gişeyle açılışı yapması, sosyal medyada da odak konularından biriydi. Pek çok mecra da bu durumu manşetlerine taşıdı.

Cem Yılmaz imzası taşıyan filmin genel olarak düşük bir başlangıca imza atmasının sebebi ise genel olarak filmin konusuna bağlanmış durumda.

Sosyal medyadaki genel görüş, Cem Yılmaz’ın dram konulu yapımlarda boy göstermemesi yönünde. Çünkü Türkiye Yılmaz’ı komedi filmleriyle tanıdı. Dolayısıyla Yılmaz’ın isminin geçtiği filmden beklenti de bu yönde.

Fakat filmin dram ağırlıklı olması, izleyicileri Karakomik Filmler’den uzaklaştırmış durumda. Yoksa oyunculuklarda, senaryoda, işleyişte hiçbir sıkıntı yok. Asıl sıkıntı, Cem Yılmaz’ı her zaman bir güldürü öğesi olarak gören bizlerde diyebiliriz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji