Karamollaoğlu: Erbakan hocamız hayatta olsa kesinlikle CHP ile birlikte olurdu

Karamollaoğlu: Erbakan hocamız hayatta olsa kesinlikle CHP ile birlikte olurdu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın yaşasaydı CHP’ye yakın olacağını savundu. Karamollaoğlu, “Politikalarımızı çok ileri bir noktada gündeme getirirdi” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme dair açıklamalar yaptı. Ankara Masası’nın yayınında Fatih Atik’in konuğu olan Karamollaoğlu, “Erbakan hayatta olsa CHP ile birlikte olur muydu?” soru üzerine, “Bugün hayatta olsa kesinlikle CHP ile birlikte olurdu” yanıtını verdi.

“Bugün bizim güttüğümüz politikaları belki de çok ileri bir noktada gündeme getirirdi” diyen Karamollaoğlu, “Erbakan hocamız bu noktalarda herkesle bir araya gelmekten çekinmez, nerelerde uzlaşılabilir bunun üzerinde dururdu. Her partinin de benimsediği temel fikirler vardır. Bu fikirlerin hepsi kabul edilemez diye bir şey yok” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ÇOCUKÇA BİR TAVIR”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın, 6 siyasi partinin genel başkanının bir araya geldiği toplantıyı hatırlatıp CHP dışındaki 5 partiye yaptığı çağrıyı değerlendiren SAADET lideri, “Çok çocukça bir tavır sergiliyor” İfadesini kullandı.

Karamollaoğlu konuşmasının devamında, “Kendi babasına da ona kendi vefatından önce soruldu. Ancak kendi babası bile ‘Çoluk çocukla bu iş olmaz’ dedi. Çok yanlış bir tavır sergilediler. Bunun hesabını vermediler. Ben daha böyle bir konuya gelmeden önce kendisiyle en az üç kere görüştüm. Birlikte çalışalım diye tekliflerde bulunduk kabul etmedi. Ardından da bizi o binadan çıkardı ve kendi partisini kurdu” diye belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika