Karamollaoğlu’ndan AKP’ye: ABD’nin şakşakçılığını yapmayın

Karamollaoğlu’ndan AKP’ye: ABD’nin şakşakçılığını yapmayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Suriye saldırısıyla ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada ’Biz hükümetten ABD şakşakçılığı değil, İslam dünyasına öncülük edecek şahsiyetli bir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Suriye saldırısıyla ilgili twitter hesabından açıklamada bulundu. Açıklama "Biz hükümetten ABD şakşakçılığı değil, İslam dünyasına öncülük edecek şahsiyetli bir duruş bekliyoruz" dedi. Karamollaoğlu, Dışişleri Bakanlığı’nın "Saldırıyı memnuniyetle karşılıyoruz" açıklamasına da tepki gösterdi.

Karamollaoğlu Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"İslam dünyası için mukaddes sayılan gecelerden Miraç Kandili’nde gerçekleştirilen bu saldırı, sadece Suriye’yi değil, bütün müslümanları hedef almıştır.

Şüphesiz ki bu durum İslam dünyasına duyulan kin ve nefretin göstergesi olduğu kadar, hedefin sadece Suriye’nin bir parçası değil, Afganistan’dan Yemen‘e bütün İslam dünyası olduğunun en büyük göstergesidir.

BU TÜR MÜDAHALELER COĞRAFYAMIZA KAN VE GÖZ YAŞI GETİRİYOR
Sebebi ne olursa olsun bu tür emperyalist müdahaleler coğrafyamıza kan ve gözyaşı getirmekten başka bir işe yaramayacaktır. Şüphe yok ki coğrafyamızda yaşanan bu tür saldırıların tamamı, İsrail’in işine yaramakta ve Büyük İsrail hedefine hizmet etmektedir.

Bu gerçekler ortadayken Bütün İslam alemini ve aziz milletimizi üzen bir gelişme de Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklama olmuştur: ’Saldırıyı memnuniyetle karşılıyoruz’ ifadesi müslümanların yüreğini sızlatmıştır.

Bugün yaşadığımız küresel kuşatmaya ancak küresel bir direniş ve İslam ülkelerinin birliği ile karşılık verilebilir. Bu noktada en büyük görev ve sorumluluk da yine İİT dönem başkanı olarak Türkiye’ye düşmektedir.

Biz hükümetten ABD şakşakçılığı değil, İslam dünyasına öncülük edecek şahsiyetli bir duruş bekliyoruz."