Karar yazarı Akif Beki: İstanbul'la Ankara'yı kaybettikten sonra Dodurga'yı kazanmak, hiçbir partiyi avutmaya yetmez

Karar yazarı Akif Beki: İstanbul'la Ankara'yı kaybettikten sonra Dodurga'yı kazanmak, hiçbir partiyi avutmaya yetmez

"2019 yenilgisinden sonra havayı döndürdüklerine, rüzgarı tekrar arkalarına aldıklarına delaletmiş gibi yansıtabilirler"

Gazeteci Akif Beki,  AKP'nin 979 oyla kazandığı 1411 seçmenli Çankırı'nın Dodurga ilçesinde yapılan seçimler hakkında, "Çankırı-Dodurga belediye seçiminde AK Parti, oyların yüzde 87'sini aldı. Tamamını değil.Transfer edilen imkan ve seçmene bakılırsa Cumhur İttifakı, yüzde yüzünü de alabilirdi, hatta almalıydı. Niye alamadı? Cumhur İttifakı, potansiyelinin altında kalmış. Avuçlarının içindeki yerde, 400 bilmem kaç kişinin oyunu, ne yaptı ne ettilerse sandığa taşıyıp kazanamamışlar. AK Partililerin zafer coşkusu, yine de anlaşılabilir. Doğru; İstanbul'la Ankara'yı kaybettikten sonra Dodurga'yı kazanmak, hiçbir partiyi avutmaya yetmez" yorumunu yaptı.

"2019 yenilgisinden sonra havayı döndürdüklerine, rüzgarı tekrar arkalarına aldıklarına delaletmiş gibi yansıtabilirler" diye yazan Beki, " Başkası da olsa psikolojiyi toparlamak için aynısını denerdi. Ayrıca eminim, firelerin muhasebesini de kendi içlerinde yapıyorlardır. Bakmayın siz; öyle "en anlamlı anket seçimdir, Dodurga anketine göre oyumuz yüzde 87, herkes anlamıştır artık" dediklerine. Oylarının oralarda dolaşmadığını, herkesten iyi biliyorlardır. İslam Ansiklopedisi'nde, Dodurga'nın "ülke alıp yönetmek" anlamına geldiği yazıyor diye... 2023 seçimlerini kesin olarak AK Parti'nin kazanacağına manevi işaret sayıyor değillerdir" diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem