Karar yazarı Elif Çakır: Erdoğan’ın 2023 seçimlerini kazanma stratejisi

Karar yazarı Elif Çakır: Erdoğan’ın 2023 seçimlerini kazanma stratejisi

''AK Parti’nin 2023 seçimlerini güle oynaya kazanacağını düşünüyor"

Gazeteci Elif Çakır, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "AK Partili kardeşlerime sesleniyorum, üye kardeşlerime sesleniyorum. Her biriniz birer üye daha yapsanız bu 11,5 ne olur? 23 olur, 23 milyona çıktığın anda bu 2023’ün nesidir? Habercisidir" sözlerini köşesine taşıdı. Çakır, "Her üye bir üye daha yaparsa, o üye bir başkasını üye yaparsa… AK Parti’nin 2023 seçimlerini güle oynaya kazanacağını düşünüyor" ifadesini kullandı.

Çakır, "Şahane plan, muhteşem strateji, seçimleri kazanmak için olağanüstü yol haritası. Milim hata olmazsa Cumhurbaşkanı Erdoğan hata üstüne hata bile yapsa, enflasyon yüzde 180 olsa, ekonomi hepten batsa bile Erdoğan 2023 seçimlerini güle oynaya kazanır. Hesaplama güzel!" dedi. 

"İyi güzel lakin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'AK Partili kardeşleri', ve AK Partiye 'üye kardeşleri' nasıl başaracaklar bir üye daha yazmayı? Kapıları nasıl çalacaklar ya da diyelim ki kapıları çaldılar, kapılarını çaldıkları vatandaşları AK Partiye üye olmaları için nasıl ikna edebilecekler?" diye soran Çakır, şu ifadeleri kullandı.

AK Partili milletvekilleri şehirlerinde, memleketlerinde göğüslerini gere gere dolaşabiliyorlar mıdır? Esnafa, vatandaşa selam verebiliyorlar mıdır?  

Seçilmiş gençlerle, vatandaşlarla, esnafla, iş adamlarıyla bir araya gelmeye devam ederse 2023 seçimleri Sayın Erdoğan için büyük hayal kırıklığı olabilir."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika