Karar yazarı Elif Çakır: Milletvekiline bunu yapabilen 'bir polis amiri' sıradan vatandaşına neler yapmaz ki

Karar yazarı Elif Çakır: Milletvekiline bunu yapabilen 'bir polis amiri' sıradan vatandaşına neler yapmaz ki

Ama hangi kelimeyi “nahoş” bulduklarını söylememişler “ahlaksız”, “sus lan”, “adam gibi konuş”, “haddini bileceksin”, “senin gibi tipler”, “ağızlara bak milletvekiliymiş”

Gazeteci Elif Çakır, DEVA Partili milletvekili Mustafa Yeneroğlu'na Ankara'da polisin, "Ahlaksız, sus lan, adam gibi konuş, haddini bileceksin, senin gibi tiplere ne olacağı belli" sözlerini hatırlatarak, "Bir milletvekiline bunu yapabilen “bir polis amiri” ülkesinin hiçbir güvencesi olmayan sıradan vatandaşına neler yapmaz ki?" diye yazdı.

Polisin, Yeneroğlu'nun üstüne yürümesinin 'utanç verici' olduğunu kaydeden Çakır, "Emniyet Genel Müdürlüğü ‘o polis amirine’ sahip çıktı, Mustafa Yeneroğlu’nu da ‘polis düşmanı’ ilan etti.

Ama tabii ki Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hakkını teslim etmemiz gerekiyor ki “polis amirlerini” kullandığı o “nahoş” kelime için uyarmışlar!

Ama hangi kelimeyi “nahoş” bulduklarını söylememişler “ahlaksız”, “sus lan”, “adam gibi konuş”, “haddini bileceksin”, “senin gibi tipler”, “ağızlara bak milletvekiliymiş”…

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne göre bunlardan hangisi nahoş acaba? Nahoş bulmuşlar. O kadar da sorun etmemişler yani" diye ifade etti.