Karar yazarı Mehmet Ocaktan: Bu hallere düşmemeliydik

Karar yazarı Mehmet Ocaktan: Bu hallere düşmemeliydik

''Ancak ne zaman ki AK Parti ortak aklı terk ederek bütün yetkilerin tek elde toplandığı otokratik bir hayale kapıldı, işte o zaman Türkiye de AK Parti de kaybetti"

Gazeteci Mehmet Ocaktan, "AK Parti, iktidardaki bütün yanlışlarını dinle irtibatlandırarak hem dinin üzerine büyük bir yük yüklüyor, hem de ülkedeki dindarlık anlayışının haksız bir şekilde sorgulanmasının yolunu açıyor. Aslında AK Parti dini böylesine hoyratça kullanmasa, her icraatını dini söylemlerle topluma sunmasa, yani dinle siyaseti özdeşleştirmese kimse iktidarın yanlışlarının sorumluluğunu dine ve dindarlara yüklemeyecek ve mesele tamamen siyasi bir çerçevede değerlendirilecek" yorumunu yaptı.

"AK Parti ekonomide, demokratik değerlerin öncelenmesinde bu beklentileri daha da güçlendirecek adımlar attı ve Türkiye’nin makus talihinin yenilmesi yönünde hepimizi umutlandırdı" diye yazan Ocaktan, "Şimdi geriye dönüp baktığımızda o günlerde böyle bir umut baharının yaşanıp yaşanmadığından şüpheye düşüyoruz. Sanki hiç öyle umut dolu bir dönem yaşanmamıştı ya da gördüğümüz sadece bir rüyaydı… Elbette rüya değildi ve Türkiye AK parti iktidarıyla 2011’e kadar her alanda önemli mesafeler aldı. Ancak ne zaman ki AK Parti ortak aklı terk ederek bütün yetkilerin tek elde toplandığı otokratik bir hayale kapıldı, işte o zaman Türkiye de AK Parti de kaybetti" diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika