Karar yazarı Mehmet Ocaktan: Katil ilan ettiğimiz Suudi prensi kardeşimiz olarak kucaklıyoruz

Karar yazarı Mehmet Ocaktan: Katil ilan ettiğimiz Suudi prensi kardeşimiz olarak kucaklıyoruz

"Hiç alınganlığa gerek yok, kabul edelim ki burası artık bilinen anlamıyla demokratik bir ülke olmadığı gibi adalet sistemi de bağımsızlığını yitirmiş bulunuyor''

Gazeteci Mehmet Ocaktan, Türkiye'ye gelecek olan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a ilişkin olarak, "Dün gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ‘katili’ olarak ilan ettiğimiz Suudi prensi Selman’ı bugün 'kardeşimiz(!)' olarak kucaklıyoruz…" dedi. 

Ocaktan, "Hiç alınganlığa gerek yok, kabul edelim ki burası artık bilinen anlamıyla demokratik bir ülke olmadığı gibi adalet sistemi de bağımsızlığını yitirmiş bulunuyor. Bu konudaki en çarpıcı ve zirve niteliğindeki örnek, Kaşıkçı davasının Suudi Arabistan’a devredilmesidir" düşüncesini dile getirdi. 

Ocaktan, "Eğer anayasal demokrasinin hakim olduğu normal bir ülke olsaydık, üç yıl önce şeytanın bütün sıfatlarını layık gördüğümüz Prens Selman’ın Ankara’ya gelişi karşısında, gazeteler tıpkı cinayet sonrasında olduğu gibi yine benzer manşetler atar, sivil toplum örgütleri ayağa kalkar, protestolar sokaklara taşardı" diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika