'Karargah Rahatsız' manşetini Saray mı attırdı?

'Karargah Rahatsız' manşetini Saray mı attırdı?

ABC Gazetesi/ Haber MerkeziHürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat dün Hürriyet'in manşetinde yer alan 'Yedi Eleştiriye Yedi Yanıt' başlıklı haberiyle Türkiye gündemine oturdu. İktidara yakınlığıyla bilinen Fırat'ın provokatif...

ABC Gazetesi/ Haber Merkezi

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat dün Hürriyet'in manşetinde yer alan 'Yedi Eleştiriye Yedi Yanıt' başlıklı haberiyle Türkiye gündemine oturdu. İktidara yakınlığıyla bilinen Fırat'ın provokatif manşeti akıllara 'talimat Saray'dan mı?' sorusunu getiriyor.

YAYGARA BAŞBAKAN'IN DİLİNDE

Haber gazetenin iç sayfasında 'Karargah Rahatsız' başlığı ile verilmişti. Haber sonrası hükümete yakın çevrelerden Hande Fırat'a ve Aydın Doğan'a 'darbeci' eleştirileri geldi. Hürriyet'in bu manşeti sonrası iktidar çevreleri ve bizzat Başbakan 'darbe tehdidi' olduğunu öne sürdü. 

Ancak haberin içeriğine bakıldığında iktidarı ve Hulusi Akar'ı aklayan bir metinle karşılaşılıyor...

HANDE FIRAT'IN DİKKAT ÇEKEN YÜKSELİŞİ 

karargah1.jpg

Bilindiği üzere Hanfe Fırat 15 Temmuz Fethullahçı darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı CNN Türk canlı yayınına bağlayarak kalkışmanın bastırılmasında etkili olmuştu. Fırat o tarihten sonra Doğan Medya Grubu ile iktidar arasında köprü olmuş, AKP etkinliklerinin vazgeçilmez ismi haline gelmişti. 

İKTİDARIN SEVMEDİĞİ ZEYREK'İN KOLTUĞUNA HANDE OTURDU

Aydın Doğan da 2013 yılından bu yana Hürriyet gazetesinin Ankara Temsilciliği'ni yürüten Deniz Zeyrek'in yerine Hande Fırat'ı atayarak durumu fırsata çevirmişti. Bu atamada dikkat çeken en önemli detay Zeyrek'in adının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a ait olduğu öne sürülen e-postalarda da geçmiş olmasıydı. 

Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait olduğu öne sürülen e-postalar geldi. Sızdırılan e-postalardaki iddialara göre, Serhat Albayrak'a bir e-posta atan Doğan Medya Grubu eski Başkanı ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ, Zeyrek'in kovulması için çabaladığını yazmıştı.

21 Nisan 2016'da gönderildiği öne sürülen e-posta şöyleydi:

Deniz Zeyrek düşman. Elimden geleni yaptım. Cnntürk de haftada 5 den 2 ye düşürdüm. Ne kavgayla. Efendim Hürriyet Ankara temsilcisine bunu yapamazmışım. Vuslat ve Sedat öyle diyormuş Deniz de bu böyle dedi. Ama sonunda düştü 2'ye. Ama ne mücadele. Ankara'da kimse görüşmüyor diyorum bu arkadaş olmaz diyorum. Binali bey diyorki beni her gün arıyor..."

DANIŞIKLI DÖVÜŞ MÜ?

Başkanlık sistemini getirecek olan anayasa değişikliği referandumu yaklaşırken iktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın AKP'ye 'mağduriyet edebiyatı' yaptıran bu haberi ise akıllara 'danışıklı dövüş mü?' sorusunu getiriyor.  

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem