Karavan satışları yine yükselişte

Karavan satışları yine yükselişte

Pandemi sürecinde popülerleşen karavanlara ilgi daha da artmış durumda. Şu sıralar karavan satışlarında adeta patlama yaşanıyor.

2020 yılında patlak veren koronavirüs salgını sonrasında karavanlara olan talep artmıştı. Malum karavan denilince akla direkt olarak kamp alanları geliyor. Ayrıca karavanın çadırlara göre çok daha lüks olması da önemli bir etken.

Şimdi gelelim karavan türlerine. Aslında karavanları 2 ana başlık altında inceleyebiliriz. Çekme karavan ve motokaravan. Motokaravan sizlerin de az çok tahmin edebildiği üzere normal kamyonetten bozma içerisinde yaşam alanı olan minibüsler.

Çekme karavanlar ise normal bir aracın arkasına takılarak götürülen karavanlar. Çekme karavanlarda önemli bir unsur var. Eğer karavan 500 kg altındaysa herhangi bir ruhsata ya da plakaya gerek yok.

karavan.jpg

Eğer 500 kg üzeri bir karavan aldıysanız onun ruhsatı ve sigortası olması gerekiyor. Yani çok fazla masraf yapmak istemiyorsanız 500 kg altı bir karavan alabilirsiniz. Keza şu anda en çok satan karavan türleri de bunlar. Çünkü ucuzlar. Takribi olarak 50 bin TL civarına sıfır bir çekme karavan alabiliyorsunuz.

Motokaravanda ise fiyat skalası ortalama olarak 250 bin TL civarlarında. Eğer elinizde 15 metre küplük bir panelvan varsa içerisine 100 bin TL ödeyerek karavana çevirtebiliyorsunuz.

Elbette hazır karavana çevrilerek satışa sunulan panelvanlar bulmak da mümkün. Burada durum tamamen sizlerin beklentisine kalmış.

Sıfır Renault Captur fiyatları da zamlandı!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji